Papa primio izraelskog predsjednika
Vatikan
Vatikan, (IKA) – Papa Franjo primio je 30. travnja u Apostolskoj palači predsjednika države Izrael Shimona Peresa, koji se kasnije susreo s državnim tajnikom kardinalom Tarcisijem Bertoneom i tajnikom za odnose s državama mons. Dominiqueom Mambertijem, priopćio je Tiskovni ured Svete Stolice.
Tijekom srdačnih razgovora bilo je riječi o političkim i društvenim prilikama na Bliskom istoku, gdje se i dalje vodi više sukoba. Izražena je želja za što skorijim nastavkom pregovora između Izraelaca i Palestinaca kako bi se, s hrabrim odlukama i spremnošću i jedne i druge strane te uz potporu međunarodne zajednice, mogao postići dogovor u kojem će se poštivati legitimne težnje dvaju naroda i tako dao odlučan doprinos miru i stabilnosti u regiji. Jedna od nezaobilaznih tema bilo je i važno pitanje grada Jeruzalema. Izražena je posebna zabrinutost zbog sukoba u Siriji te je izražena želja za pronalaženjem političkog rješenja, u kojem će se dati prednost logici pomirenja i dijaloga.
U razgovorima je bilo riječi i o odnosima između države Izrael i Svete Stolice te državnih vlasti i tamošnjih katoličkih zajednica. Pohvaljeni su značajni napreci koje je postigla Bilateralna radna komisija koja radi na izradi Sporazuma o pitanjima od zajedničkog interesa te je izražena želja da bude što prije dovršen, kaže se u priopćenju Tiskovnog ureda Svete Stolice sa susreta pape Franje i izraelskog predsjednika.