Istina je prava novost.

Papin apel za oslobođenje otetih u Iraku

Hodočasničko mnoštvo okupljeno na vatikanskom trgu na molitvi Angelusa oduševljeno pozdravilo Ivana Pavla II., koji je poručio: "Trajno osjećam potrebu za vašom pomoći pred Gospodinom, kako bih ispunio poslanje koje mi je Isus povjerio"

Vatikan, (IKA) – Tri dana nakon povratka iz bolnice papa Ivan Pavao II. pojavio se u nedjelu 13. veljače na prozoru svoje radne sobe. S velikim oduševljenjem pozdravilo ga je mnoštvo hodočasnika okupljenih na Trgu Sv. Petra. Drhtavim, ali ipak jasnim glasom Papa im je zaželio dobrodošlicu te podijelio apostolski blagoslov, dok je tekst nedjeljnog nagovora nakon Papinih pozdravnih riječi “Draga braćo i sestre” pročitao zamjenik državnog tajnika Leonardo Sandri.

Papa je nazočnim hodočasnicima i onima koji su nagovor pratili preko radija i televizije, zahvalio za osjećaje bliskost i ljubavi, i posebno za molitvu kojom su ga pratili u tijeku njegov boravka u bolnici Gemelli, kazavši: “Trajno osjećam potrebu za vašom pomoći pred Gospodinom, kako bih ispunio poslanje koje mi je Isus povjerio”. Te se riječi mogu shvatiti i kao odgovor na brojne rasprave o njegovoj eventualnoj ostavci, koja je proteklih dana zahvatila ne samo svjetovne, već i crkvene krugove.
Potom je Papa istaknuo kako je korizma vrijeme odlučnog suočavanja s unutarnjom borbom kako bismo postigli radost, sreću i mir i to oružjem pokore, posta i milosrdnim djelima. Korizmeni duhovni hod treba preci potajno, u intimnosti bez hipokrizije u duhu iskrene ljubavi prema Bogu i braci, pojasnio je Papa i dodao kako će večeras, kako to običava činiti svake godine, zajedno sa svojim suradnicima započeti duhovne vježbe i u sabranosti moliti za sve potrebe Crkve i svijeta, pozvavši vjernike da mu se pridruže svojim molitvama na tu nakanu.

Sveti Otac je i tijekom svoje bolesti pratio razvoj situacije u svijetu, te je i danas istaknuo da će posebno moliti za mir na Bliskom istoku. Pozvao je otmičare da oslobode talijansku novinarku Giulianu Sgrena i sve taoce u Iraku.