Istina je prava novost.

Petrovaradin: Seminar o procesu ukorjenjivanja duha Caritasa u župama

Seminar je organiziran kao jedan u nizu susreta u svrhu formacije djelatnika Caritasa u Srbiji i Crnoj Gori

Petrovaradin, (IKA) – U prostorijama Vikarijata srijemskog u Petrovaradinu u organizaciji Caritasa Srbije i Crne Gore i Caritasa Italije u četvrtak 10. veljače održan je seminar o procesu ukorjenjivanja duha Caritasa u župama. Seminar je organiziran kao jedan u nizu susreta u svrhu formacije djelatnika Caritasa u Srbiji i Crnoj Gori.

Pred oko 120 sudionika seminara – biskupa, svećenika, redovnika i redovnica te zauzetih vjernika iz čitave Srbije i Crne Gore, predavanje je održao don Salvatore Ferdinandi iz Caritasa Italije. U prvom dopodnevnom predavanju voditelj je izložio biblijsko-teološke osnove djelatne ljubavi kao pokretačke snage Crkve i jednog od tri njezina temelja, dok je u drugom posebno istaknuo potrebu traženja aktualne primjene tih načela u konkretnoj situaciji svake pojedine crkvene zajednice.

Uslijedilo je euharistijsko slavlje svih sudionika seminara koje je predvodio beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar. Nakon mise zajedništvo se nastavilo za objedom.

Uslijedio je rad u skupinama te plenum sa zaključcima i definiranjem konkretnog plana djelovanja Caritasa u narednom razdoblju.