Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Počela obnova zagrebačkoga dominikanskog samostana Kraljice sv. Krunice

Zagreb, (IKA) – Nakon pripremnih radova, dokumentacije i dvije godine čekanja na potrebne dozvole, 8. svibnja, na dan kada se u Dominikanskom redu slavi spomendan “Zaštite bl. Djevice Marije nad cijelim Redom braće propovjednika” i službeno su započeli radovi na obnovi samostana Kraljice svete krunice u Zagrebu, čiju je obnovu provincijska skupština Hrvatske dominikanske provincije, održana u Bolu u lipnju 2008., odredila “ekonomskim prioritetom”. U tom samostanu smješten je i studentat Provincije, u kojemu trenutačno boravi trinaestoro mlađe braće u formaciji.
Tom prigodom dominikanski provincijal o. Anto Gavrić u samostanskoj je kapelici predvodio euharistijsko slavlje, moleći zagovor Blažene Djevice Marije nad apostolatom braće u samostanu i nad obnovom samostana prigodom njegove 85. obljetnice. Jače afirmiranje Zagreba kao kulturnog, političkog i crkvenog hrvatskog centra te intelektualno spremanje mladih dominikanskih redovnika na sveučilištima u Rimu i Fribourgu potaklo je u Provinciji misao da se dominikanci vrate u Zagreb. Zamisao je brzo sazrela, ali trebalo je savladati mnoge poteškoće materijalne naravi. Nadbiskup Bauer, koji se obradovao dolasku dominikanaca u Zagreb i Zagrebačku nadbiskupiju, rado je darovao zemljište za samostan. Gradnja samostana počela je 16. srpnja 1925., na blagdan Karmelske Gospe, prema nacrtima ing. Senka i arhitekta Kuličeka. Samostan je bio dovršen i svečano otvoren 8. svibnja 1927. godine, na spomendan Gospe Pompejske.

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se