Istina je prava novost.

Poruka ljubavi, pravde i mira Ivana Pavla II.

U Kulturnom centru Ivan Pavao II. u Washingtonu postavljene dvije izložbe fotografija posvećene papi Wojtyli

Washington, (IKA) – U Kulturnom centru Ivan Pavao II. u Washingtonu slavi se peta obljetnica djelovanja toga centra, koja je ovih dana u znaku sjećanja na blagopokojnog papu Ivana Pavla II. U kapeli Centra 2. travnja spomen je započeo misnim slavljem, nakon kojeg je uslijedio prikaz ideje, nastanka i pet godina postojanja Kulturnog centra Ivan Pavao II. U poslijepodnevnim satima održan je koncert i predavanje “Ostavština Ivana Pavla II.”.
U organizaciji Veleposlanstva Poljske i Poljske kulturne fondacije u Centru je do 9. travnja postavljena izložba 150 fotografija “neumornog hodočasnika”. Autori fotografija su Adam Bujak, Grzegorz Galazka, Arturo Mari i Ryszard Rzepecki. Izložba je nastala u povodu 25. obljetnice pontifikata Ivana Pavla II. sa željom da se predstave sva Papina hodočašća, te je prikazana u dvadesetak gradova u SAD-u. U tijeku 2005. godine izložba je dopunjena fotografijama posljednje dvije godine života Ivana Pavla II.

U Centru je također postavljena izložba “Ivan Pavao II. i židovski narod” kojom se kroz povijesni prikaz putem fotografija, videozapisa i ostalih dokumenata predstavljanja Ivana Pavla II. u razvoju odnosa između katolika i Židova. Izlošci su podijeljeni u četiri sekcije: djetinjstvo u Wadowicama, Drugi svjetski rat, Karol Wojtyla svećenik i kardinal te pontifikat Ivana Pavla II.
Upravo je završila i izložba “Pape u portretima kroz 500 godina” na kojoj je bilo izloženo 80 portreta papa od renesanse do današnjih dana. Posebno su bili izloženi portreti pape Ivana Pavla II. Među izlošcima, posebnu pozornost privukli su radovi u ugljenu ruske slikarice Natalije Tsarkove koja je s odobrenjem Papina tajnika imala mogućnost portretirati Ivana Pavla II. na odru.