Posjet splitskoga gradonačelnika Keruma nadbiskupu Barišiću
Posjet splitskoga gradonačelnika Keruma nadbiskupu Barišiću
Split (IKA )
Razgovaralo se o dosadašnjim i daljnjim zajedničkim programima Nadbiskupskog ordinarijata i Poglavarstava grada Splita
Split, (IKA) – Splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić sa svojim suradnicima primio je u srijedu 7. listopada u zgradi Nadbiskupskog ordinarijata u Splitu splitskog gradonačelnika Željka Keruma i njegove suradnike Juru Šundova i profesoricu Anđelku Visković.
Nadbiskup je s radošću priopćio posjetiteljima da se dobro oporavlja te ih je upoznao s tijekom bolesti i vremenom provedenim u bolnici.
Na sastanku se, nadalje, razgovaralo o dosadašnjim i daljnjim zajedničkim programima Nadbiskupskog ordinarijata i Poglavarstava grada Splita, o otvorenim pitanjima u vezi gradnje novih crkvenih objekata koja već duže vrijeme čekaju rješenja te o Muzeju sakralne umjetnosti Splitsko-makarske nadbiskupije koji bi se nalazio na Peristilu.
Potom je bilo govora da bi se trebalo krenuti s izgradnjom crkava i pripadajućih pastoralnih centara na nekim splitskim predjelima, gdje su dosadašnji uvjeti za redoviti vjerski liturgijski život nemogući.
Nadbiskup Barišić izrazio je nadu da će se “Dujmov grad”, koji je grad bogate kulture i tradicije te perspektivne mladosti, i dalje razvijati ekonomski, ali i moralno-etički, u čemu nezaobilaznu ulogu imaju vjerski i kulturni objekti, duhovno-pastoralni centri. Treba graditi povjerenje u institucije i osobe koje se zalažu za dobro i koje čine to konkretno dobro, istaknuo je nadbiskup.
Gradonačelnik Kerum zahvalio je nadbiskupu na gostoprimstvu, istaknuvši da će odmah krenuti u spomenute projekte te da će zajednički susreti pridonijeti bržem rješavanju zajedničkih planova i programa, kako bi se grad Split cjelovito razvijao.