Istina je prava novost.

Predstavnici SEMA kod kardinala Puljića

Sarajevo, (IKA/KTA) – U prostorijama Nadbiskupijskoga ordinarijata u Sarajevu vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić primio je 12. siječnja članove obrazovne institucije Bosna SEMA: generalnog direktora Fatiha Gursoya, njegova savjetnika Tarika Obralića i direktora instituta Halila Ibrahima Bayrama.
Povod susreta bilo je upoznavanje kardinala s programom SEMA tj. odgojno-obrazovnim pothvatom koji ta institucija ostvaruje u BiH.
U Bosni i Hercegovini djeluje 5 ustanova (u Sarajevu, Tuzli i Bihaću), a krovna im je uprava smještena u Sarajevu. Predstavili su tom prigodom svoj rad u školama i koledžu. Jedan dio nastave odvija se na bosanskom jeziku, najveći dio na engleskom, a pojedini dijelovi na turskom. Istaknuli su da je program koji ostvaruju dijaloški i multietnički, pa i pripadnici ostalih naroda dovode svoju djecu u njihove škole. Kardinal je kazao kako se i Katolička crkva u BiH bavi sličnim programom, otvaranjem katoličkih školskih centra te da na tom području mogu naći zajednički oblik suradnje.
Predstavnici Bosna SEMA instituta pozvali su kardinala Puljića da posjeti njihovu krovnu ustanovu u Sarajevu.