Proslava Dana braka u župi Domaslovec
Domaslovec (IKA )
Domaslovec, (IKA) – Dan braka proslavljen je u nedjelju 12. veljače u župi Krista Kralja u Domaslovcu, u organizaciji obiteljske zajednice Žive krunice, Samoborsko-okićkog dekanata i šire i uz veliku podršku župnika Branimira Budinskog. Obiteljska zajednica Žive krunice ovu godinu na svojim susretima obrađivat će pet jezika ljubavi, istoimene knjige pisca Garya Chapmana. Bračni parovi iz zajednice pripremaju spomenutu temu. Tako su na Dan braka započeli s uvodnim dijelom knjige i prvim jezikom ljubavi: Riječi potvrde,koji su pripremili s prezentacijom i svjedočanstvima iz vlastitog braka bračni par Ivana i Tomo Vlahović koji su u braku 12 godina i roditelji troje djece. Istaknuli su kako održavati riječima rezervoar ljubavi svojeg bračnog partnera, koliko su riječi važne kako za pohvalu, ohrabrenje, poticaj tako i za povredu, kritiku, srditost.
Za vrijeme susreta djeca su također imala svoju prigodnu radionicu koju su animirali mladi iz spomenute župe. Na ovom susretu imali su i goste,obitelji iz župe Soblinec sa svojim župnikom Ivanom Lastovčićem.
Središnji događaj susreta bila je misa koju je uz prigodnu propovijed o braku predvodio župnik Budinski i u koncelebraciji vlč. Lastovčića. Na misi bračni parovi su sudjelovali čitanjem Božje riječi, molitve vjernika, pjevanjem i posebnom molitvom za brak.
Nakon mise druženje se nastavilo uz razgovor, pjesmu, torte i bračni ples.