PRVA EKUMENSKA JAVNA TRIBINA GRADA RIJEKE
Rijeka
Tribinu “Sakrament krštenja u teologiji i praksi kršćanskih Crkava” sinoć je u dvorani Nadbiskupije vodio dr. Anton Tamarut.
Rijeka, 25. 4. 2001. (IKA) – Prva ekumenska javna tribina grada Rijeke na temu “Sakrament krštenja u teologiji i praksi kršćanskih Crkava” održana je sinoć u dvorani Nadbiskupije u Rijeci. Tribinu je priredio Ekumenski odbor grada Rijeke, a sudjelovali su dr. Marijan Jurčević (Katolička crkva), o. Mićo Kostić (Pravoslavna crkva), pastor Erik Noddeland (Evangelička crkva) te mr. Peter McKenzie (Baptistička crkva). Voditelj tribine bio je dr. Anton Tamarut.
Predavači su pred mnoštvom zainteresiranih, koji su dvoranu ispunili do posljednjega mjesta, u kratkim izlaganjima oslikali teologiju i praksu krštenja u svojim Crkvama. Predstavnici Katoličke, Pravoslavne i Evangeličke crkve posebno su branili praksu krštenja djece u vjeri kršćanskih zajednica. Nakon izlaganja uslijedila je opširna rasprava u kojoj su nazočni pokazali iznimno veliko zanimanje za temu tribine.
Ekumenski odbor grada Rijeke nastavlja svoj intenzivni ekumenski rad, koji traje već niz godina, predstojećim ekumenskim susretom uoči svetkovine Duhova te redovitim godišnjim izletom na Glavotok. Odbor za jesen namjerava nastaviti s priređivanjem tribina posvećenih učenju i praksi sakramenata u različitim kršćanskim Crkvama. (i04606sa)