Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Radni dio godišnje skupštine Papinskih misijskih djela

Dubrovnik, (IKA) – Radni dio godišnje skupštine Papinskih misijskih djela započeo je u utorak, 23. veljače u Villi Erna na Babinom Kuku. Na otvorenju su se okupljenim ravnateljima PMD koji su na skupštinu došli iz svih biskupija Hrvatske obratili ravnatelj PMD Dubrovačke biskupije don Većeslav Magić, nacionalni ravnatelj PMD dr. don Milan Špehar, predsjednik misijskog vijeća HBK hvarsko-bračko-viški biskup Slobodan Štambuk te dubrovački biskup Želimir Puljić. U pozdravnom govoru biskup Puljić je podsjetio na Drugi vatikanski sabor koji je donio velike promjene u samoj Crkvi objavljene u 16 koncilskih dokumenata među kojima i dekret o misijskoj djelatnosti Crkve “Ad gentes” (7. prosinca 1965.) u kojem su izložena doktrinarna načela i objašnjeno da je Crkva, kao Kristovo produljeno utjelovljenje u vremenu, ‘po naravi misionarska’ i valja joj takvom biti i ostati. “Zahvaljujemo Bogu za dar Sabora koji je objavio konkretne pastoralne smjernice, te posebice dekretom o misijama (‘Ad gentes’) otvorio nove horizonte”, rekao je biskup Puljić i dodao: “Posvijestio je još više odgovornost mjesnih biskupija, uveo mogućnost slanja svećenika, redovnika, laika i obitelji u misijske krajeve (fidei donum), potaknuo stvaranje misionarskih društava na nacionalnoj i međunarodnoj razini kao pomoć u evangelizaciji svijeta. I tako postao solidnom potkom za produbljivanje misija kao trajne i aktualne stvarnosti Crkve. Osobito u mjestima nekada kršćanskih područja zapadnog svijeta gdje zbog vjerske ravnodušnosti izgleda kao da Bog iščezava. Jer, živi se i radi kao da ga i nema. Razumljivo je, stoga, što je sluga Božji Ivan Pavao II., u prigodi 25. obljetnice dekreta ‘Ad Gentes’, prije dvadeset godina (7. prosinca 1990.), objavio encikliku ‘Redemptoris Missio’ – o trajnom misijskom poslanju Crkve”. Želeći sudionicima uspješno i blagoslovljeno zborovanje biskup Puljić se zahvalio dubrovačkom ravnatelju PMD don Većeslavu koji je pripremio i organizirao skupštinu u Dubrovniku.
Večeras će sudionici skupštine predvoditi mise po nekim dubrovačkim župama. Tako će biskup Štambuk sa četvoricom svećenika slaviti misu u župi sv. Ane na Brgatu dok će don Milan Špehar s trojicom svećenika slaviti euharistiju u župi sv. Mihajla u Lapadu.

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se