Istina je prava novost.

REMETE: ZAVRŠENA PRIPRAVA ZA VELIKU GOSPU

Govoreći u propovijedi o važnosti slušanja, prihvaćanja i izvršavanja Božje Riječi, biskup Jezerinac istaknuo je kako svećenicima i biskupima nije nikada želja ulaziti direktno u politiku, ali im je dužnost unijeti duh evanđelja i u politički život.

Zagreb, 14. 8. 2001. (IKA) – Misnim slavljem koje je večeras, 14. kolovoza, u svetištu Majke Božje Remetske u Zagrebu predvodio vojni biskup Juraj Jezerinac završena je devetodnevna priprava za svetkovinu Velike Gospe. Suslavili su karmelićani predvođeni provincijalom o. Vjenceslavom Mihetecom. Središnja molitvena nakana ove je godina bila molitva za Božji blagoslov i mir u domovini.
U prigodnoj je propovijedi biskup Jezerinac govorio o važnosti slušanja, prihvaćanja i izvršavanja Božje Riječi. Prema biskupovim riječima, poznavanje Božje Riječi potrebno je posebice danas, kada se poručuje, pa i biskupima, što nam je činiti. Mi biskupi, svećenici, rekao je vojni ordinarij, svoje poruke temeljimo na Riječi Božjoj i na učenju Crkve. Nije nam nikada želja ulaziti direktno u politiku, ali nam je dužnost unijeti duh evanđelja i u politički život, poručio je, između ostaloga, biskup Jezerinac. (i08252hr/kj)