Split: Započeo seminar za mlade
Split (IKA )
Seminar vodi prof. dr. Tomislav Ivančić.
Split, (IKA) – Povjerenstvo za mlade Splitsko–makarske nadbiskupije i zajednica “MIR” priredili su trodnevni susret mladih pod geslom “Mladi, hodimo stopama vjere” koji je započeo u petak 13. veljače u velikoj dvorani Nadbiskupijskog sjemeništa u Splitu, a traje do nedjelje 15. veljače. Voditelj seminara je prof. dr. Tomislav Ivančić.
Na predavanju koje je održao u petak 13. veljače dr. Ivančić je istaknuo kako je “Sloboda čovjekova veličina, ali i čovjekova bijeda. Kad bi Bog čovjeka mogao prisiliti, onda bi svi došli u nebo jer Bog može voditi samo u nebo, ali budući da se ljudi sami moraju opredijeliti za nebo, jer su slobodni, postoji mogućnost promašaja. Bog želi biti voljen pa tako i svaki čovjek želi biti voljen. U dubini tebe živi snažna vatra i čežnja: biti voljen, biti željen, biti ljubljen, zaštićen, važan i dragocjen za druge. Ne boj se, zato što je u tebi božanska sloboda i božanski duh, ti si dragocjen u Božjim očima i on te ljubi. Okreni se Bogu, prepoznaj u njemu svoje jedino pravo dostojanstvo, ljepotu i dragocjenost i zavoli ga. Nikad više nećeš morati bježati u zlo, nego ćeš ostati uz Njega, jer je on tvoje svjetlo. Ako ti se danas čini da su svi prozori tvoje duše zatvoreni, ako ti se čini da više nikada nećeš moći govoriti, zapjevati, radovati se, promisli onda kako je život proces i da ćeš već sutra drukčije misliti, govoriti i smijati se”, poručio je dr. Ivančić okupljenim mladima.
Program seminara se nastavlja u subotu 14. veljače u 16 sati, a u 19 sati poslijepodnevni dio završava misnim slavlje. U nedjelju 15. veljače susret započinje u 9 sati nakon čega će uslijediti misno slavlje u 11 sati kojim seminar ujedno i završava.