Istina je prava novost.

Subotica: Devetnica blaženoj Mariji Petković

Subotica, (IKA) – U subotičkoj župi sv. Roka 8. srpnja je u devetnici u čast bl. Marije Petković bio Dan bolesnika. Uz veliki broj vjernika i djece koji svaki dan dolazi na devetnicu okupilo se i pedesetak bolesnika koji su pod misom primili sakrament bolesničkog pomazanja. Misu je predvodio i sakrament im podijelio župnik mons. Andrija Anišić.
U propovijedi je, govoreći o učincima sakramenta bolesničkog pomazanja koji ozdravlja, daje snagu u trpljenju ili priprema bolesnika za vječnost, istaknuo kako je bl. Marije Petković, što je istaknuto i u litanijskim zazivima, bila strpljiva njegovateljica bolesnih, hrabra nositeljica križa bolesti i odsjaj nade u život vječni.
Stoga je pozvao okupljene bolesnike i sve prisutne da vjeruju u moć svetih sakramenata kao što je to činila bl. Marija Petković te da se u svojoj bolesti i u svojim poteškoćama utječu njoj u zagovor. Ona je i sam bila dugo bolesna i teško patila a činila je to s uzornom strpljivošću i ljubavlju sjedinjujući svoje boli s Propetim Isusom.
Župnik je također pozvao sve bolesnike da se posebno u svojoj bolesti utječu u blaženičin zagovor, jer upravo jedno čudesno ozdravljenje može ubrzati njezino proglašenje svetom.
Na misi su pjevali mladi iz VIS-a “Proroci”. Oni su uz ostale liturgijske pjesme naučili svirati i pjevati i pjesme u čast bl. Marije Petković.

.