Susret svećenika i članova Odbora za naviještanje Riječi Božje Vukovarskog dekanata
Vukovar (IKA )
Vukovar, (IKA) – U Pastoralnom centru “Sv. Bono” u Vukovaru održan je 14. svibnja susret svećenika i članova Odbora za naviještanje Riječi Božje, članova Župskih pastoralnih vijeća, Vukovarskoga dekanata. Susret je započeo molitvom i pozdravom dekana Vukovarskoga dekanata preč. Pave Kolarevića. Potom je đakovačko-osječki pomoćni biskup Đuro Hranić održao predavanje, koje se temeljilo na poslanici sv. Pavla apostola upućenoj mladom biskupu Timoteju. Crkva je po svom poslanju evangelizacijska i misionarska. Smisao njezina poslanja je naviještanje Evanđelja. Evanđelje znači Radosna vijest. Stoga navjestitelji Radosne vijesti trebaju biti veseli, puni nade. Ta radost proizlazi iz iskustva spašenosti i oslobođenja u Isusu Kristu, istaknuo je biskup.
Papa Pavao VI. govorio je o evangelizaciji, a njegov govor o evangelizaciji produbio je i prilagodio za naše vrijeme Ivan Pavao II. Evanđelje nije novo po svom sadržaju, jer ono ne podliježe izmjenama niti je njegova vrijednost prolazna. Navještaju evanđelja je potrebno dati novi zanos nas svećenika, redovnika i redovnica i naroda Božjeg, te drukčiji stil i jezik prilagođen suvremenom čovjeku. To je potrebno posebno danas istaknuti kad se pripremamo za početak Godine vjere. U novoj evangelizaciji vjernika treba dovesti do novog zanosa u vjeri, do otkrića ljepote, radosti, žara kao i smisla vjerovanja koje nije tek formalno pripadanje nekakvoj zajednici ili održavanje običaja i tradicije. Trebamo se polagano opraštati od masovnog kršćanstva, jer je ono danas nemoguće. Danas trebamo računati s malim stadom, istaknuo je biskup.
Potom je uslijedio rad po skupinama. Nakon polusatnog rada u radionicama uslijedilo je izvješće s rada po skupinama i plenarna rasprava. Na susretu je sudjelovalo više od 70 svećenika i odbornika.