Istina je prava novost.

Tijelovo u Dalju

U procesiji sudjelovalo oko 500 vjernika

Dalj, (IKA) – U župi sv. Josipa u Dalju na blagdan Tijelova u četvrtak 15. lipnja održan je tradicionalni Tijelovski ophod. Vjernici župe Sv. Josipa u Dalju okupili su se u mjesnoj crkvi na svečanost Tijelovske mise s ophodom. Nakon mise župnik vlč. Dinko Kalmar predvodio je ophod u kojem je sudjelovalo oko 500 župljana. Mještani su i ovaj puta vrlo aktivno sudjelovali u radu po skupinama te na kreativan način uredili 4 postaje za molitvu i klanjanje pred Presvetim.
Taj stari običaj vjernici su i ove godine s oduševljenjem prihvatili. Ophodu su se pridružili i članovi HKUD-a Stjepan Penić u svojim tradicionalnim nošnjama kao i članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Dalj u svečanim odorama te time znatno doprinijeli svečanom ugođaju procesije. U tijeku procesije župni zbor je animirao pjevanje pod vodstvom gđe Barbare Kiš.

Nakon završetka Domovinskog rata i povratka prognanika u svoje domove, obnova crkvenih objekata na tome području brže je napredovala nego duhovna obnova vjernika. Tek prošle godine je prvi puta obnovljen i običaj Tijelovskog ophoda a ovogodišnji odaziv ratom napaćenih župljana dobar je pokazatelj obnove vjere i nade u pomoć uskrsloga Spasitelja.