Istina je prava novost.

Trajno klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom

Potaknut pozivom Ivana Pavla II. za naviještanjem Radosne vijesti svim narodima, rektor rimske bazilike Sv. Anastazije organizirao je danonoćno klanjanje, a primjer su slijedile brojne crkve u Italiji i svijetu

Rim, (IKA) – Odazvavši se na poziv pape Ivana Pavla II. iz 2001. za naviještanjem Radosne vijesti svim narodima, rektor bazilike Sv. Anastazije u Rimu don Alberto Pacini organizirao je trajno klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom, a njegov su primjer slijedile brojne crkve u čitavoj Italiji. Procjenjuje se da u svijetu postoji oko dvije tisuće župa, kapela i mjesta u kojima se u tijeku čitave godine danonoćno moli i klanja pred euharistijskim otajstvom.
Osvrnuvši se na plodove tog klanjanja, don Pacini je u razgovoru za Radio Vatikan ustvrdio kako su oni brojni. “Iz euharistije koju zajednica slavi i živi, a potom joj se i klanja, proistječe nova životna snaga koja potiče na molitvu i na ponovno naviještanje evanđelja”, pojasnio je don Pacini, dodavši kako vjernici, poput učenika iz Emausa, nakon osobnog susreta s Gospodinom osjećaju duboku želju navijestiti ga drugima. Među ostalim plodovima klanjanja pred Presvetim oltarskim sakramentom spomenuo je veći odaziv na duhovna zvanja, povratak sakramentalnom životu osoba koje su se udaljile od vjere, misionarsko djelovanje te pomoć najsiromašnijoj braći po čitavom svijetu. Zahvaljujući toj vrsti pobožnosti Crkva se ponovno rađa i oživljuje. To se, međutim, događa, ne zbog karizme jedne osobe, već zbog osobnog susreta s Isusom, istaknuo je rektor bazilike Sv. Anastazije, ustvrdivši kako se događa upravo ono što je obećao Isus, ukazujući se sv. Margareti Mariji Alacoque. Rekao joj je, naime, da će On crkve napuniti vjernicima ukoliko se u njima izloži Presveti oltarski sakrament.