Istina je prava novost.

U Čari proslavljen blagdan Gospe od Čarskog polja

Čara, (IKA) – U župi sv. Petra u Čari u Korčulanskom dekanatu u ponedjeljak 25. srpnja proslavljen je blagdan Gospe od Čarskog polja. Svečano misno slavlje, kojoj je ove godine zbog vremena prethodilo procesiji, predvodio je rektor crkve Sv. Vlaha mons. Toma Lučić, a koncelebrirali su don Mihael Čavlek, župnik župe sv. Petra – Čara, don Željko Kovačević, dekan Korčulanskoga dekanata i župnik župe Svih svetih – Blato, don Josip Barišić, župnik župe sv. Nikole – Čilipi, don Frano Miljenko Markić, župnik župe sv. Marije Magdalene – Putniković, don Frano Kuraja, župnik župe sv. Marka – Korčula, don Vlado Markić, župnik župe sv. Roka Lumbarda, te don Božo Baničević i don Stipe Kordić.
S obzirom na to da se nalazimo u Godini milosrđa, a za Dubrovačku biskupiju ujedno i u Godini sv. Vlaha, u homiliji mons. Lučić iznio je sve bitne informacije iz života sv Vlaha.
Nakon mise kad su se vremenske uvjeti popravili procesija se ipak uputila kroz čarsko polje, a po povratku predvoditelj misnog slavlja je okupljenim vjernicima udijelio i svečani blagoslov.
Prije početka svečane liturgije okupljeni vjernici su imali priliku za ispovijed.