U MEKSIKU OTIMAJU I SIROMAŠNU DJECU!
Mexico City (IKA )
Mexico City, 26. 11. 1997. (IKA) - Veliku zabrinutost u Meksiku pobuđuje nova vrsta zločina: otimanje djece "običnih ljudi". Otimači u zamjenu traže malo novca ili hrane, a svoje žrtve redovito puštaju brzo. Procjenjuje se da je u Meksiku, odmah poslij
Mexico City, 26. 11. 1997. (IKA) – Veliku zabrinutost u Meksiku pobuđuje nova vrsta zločina: otimanje djece “običnih ljudi”. Otimači u zamjenu traže malo novca ili hrane, a svoje žrtve redovito puštaju brzo.
Procjenjuje se da je u Meksiku, odmah poslije trgovanja drogom, najraširenija kriminalna djelatnost upravo otimanje ljudi. Veliki poduzetnici i veleposjednici zaštićeni su blindiranim automobilima, tjelohraniteljima i vilama koje su poput bunkera. No, siromašni se od otmica ne mogu nikako zaštititi. Porazna je i činjenica da se takve otmice niti ne prijavljuju policiji. U Meksiku je, prema službenim podacima, u tijeku protekle godine oteto 2.000 ljudi.