U Vrbovcu održan četvrti susret temeljne formacije animatora mladih
Vrbovec (IKA )
Vrbovec, (IKA) – U župi sv. Vida u Vrbovcu od 8. do 10. travnja održana je četvrta temeljna formacija animatora mladih Zagrebačke nadbiskupije i Bjelovarsko- križevačke biskupije.
Tema ovoga susreta bila je „Vještine/sposobnosti animatora za rad u grupi”. Program su vodili animatori Ureda HBK za mlade te je sudjelovalo tridesetak mladih. Kroz razna predavanja i radionice, osim što su se upoznali s radom u skupinama, naučili su nešto više o bansevima, vještinama komuniciranja i animatorskom bontonu.
U subotu predvečer mladi su na zabavan način iskusili kako je to sudjelovati u vođenju programa vesele večeri gdje su imali priliku pokazati svoja stečena znanja na formacijama, a na kraju večeri najuspješniji su dobili Oscare.
Sljedeća, ujedno posljednja škola animatora održat će se 6. i 7. svibnja u župi sv. Ivana XXIII. u Zagrebu, izvijestio je Ured HBK za mlade na svojim mrežnim stranicama.