USKRS U SPLITSKOJ KATEDRALI
Split (IKA )
Split, 31. 3. 1997. (IKA) - Svečanu uskrsnu misu u splitskoj katedrali sv. Duje predvodio je 30. ožujka splitsko-makarski nadbiskup i metropolit Ante Jurić. U propovijedi je, između ostalog, istaknuo da je Uskrs veliki Božji odgovor na pitanje o smislu
Split, 31. 3. 1997. (IKA) – Svečanu uskrsnu misu u splitskoj katedrali sv. Duje predvodio je 30. ožujka splitsko-makarski nadbiskup i metropolit Ante Jurić. U propovijedi je, između ostalog, istaknuo da je Uskrs veliki Božji odgovor na pitanje o smislu ljudskog života. Čestitajući Uskrs, pozvao je vjernike da se priprave za Veliki jubilej 2000. godine odupirući se zlu.
Uskrsno bdjenje predvodio je u konkatedrali sv. Petra nadbiskup Jurić, a u katedrali sv. Duje splitsko-makarski pomoćni biskup Marin Barišić.