Izbornik

Zagreb: "Uskrs kup 2004."

Zagreb (IKA )

14. sportsko duhovni susret zaključen je podjelom nagrada na sportskim terenima III. gimnazije u Kušlanovoj ulici

Zagreb, (IKA) – 14. sportsko duhovni susret “Uskrs kup 2004.” zaključen je u nedjelju 2. svibnja u Zagrebu podjelom nagrada na sportskim terenima III. gimnazije u Kušlanovoj ulici. Između 29 seniorskih momčadi za naslov prvaka nadmetale su se momčadi Advocate Croatie i Uznesenje BDM – Savski Nart. Momčad Advocate rezultatom 2:0 momčad postala je seniorskim prvakom malonogometnog dijela natjecanja. U utakmici za treće mjesto momčad Sv. Luka – Travno rezultatom 4:1svladala je momčad Sv. Marka Križevčanina. Najbolji strijelac bio je Ivan Majić sa 6 pogodaka, dok je za najboljeg golmana proglašen Pavao Kelava. Titula “Fair play momčadi” pripala je ekipi Sv. Marka Križevčanina.
Ovogodišnji “Uskrs kup” prvi put organizirao je i natjecanje u malom nogometu za krizmanike na kojemu je nastupilo 9 momčadi. Zbog neparnog broja momčadi, tri ekipe su međusobno razigravale za naslov. Prva krizmanička momčad “Uskrs kupa” je momčad Sv. Antun Padovanski, druga je momčad Advocatae Croatie dok je treće mjesto osvojila momčad Sv. Pavla iz Retkovca. Nagradu “Fair play” pripala je momčadi Sv. Brcka iz Brckovljana. Najbolji strijelac krizmanika bio je Tomislav Zolak.

U sklopu “Uskrs kupa” održane je finalna utakmica u mješovitoj odbojci u kojoj je momčad Navještenja BDM iz Velike Gorice svladala momčad Sv. Barbare iz Vrapča s 2:0 u setovima. Treće mjesto osvojila je momčad Sv. Petra ap. iz Zaprešića. Titulu “Fair play” momčadi mješovite odbojke osvojila je momčad Sv. Petra, također iz Zaprešića.

Finalna utakmica u ženskoj odbojci odigrana je 1. svibnja između momčadi “Zaprešić United” koja je s 2:1 u setovima nadvisila momčad Sv. Barbare – Vrapče. Treće mjesto osvojila je momčad Don Bosca iz Podsuseda, a “Fair play” ženska momčad je BDM Žalosna iz Španskog.

Duhovno-zabavni dio “Uskrs kupa” održan je 1. svibnja u župi Blažene Djevice Marije Žalosne u Španskom. Misno slavlje predvodio je Stjepan Rusan, nakon kojega je u dvorani župe priređeno druženje za sve mlade.