Istina je prava novost.

Završilo 23. hodočašće hrvatske vojske i policije u Lurd

Zagreb, (IKA) – Zahvalnom molitvom koju je u utorak 19. svibnja u crkvi Svetoga Križa u Zagrebu predvodio vojni ordinarij u Republici Hrvatskoj Juraj Jezerinac završeno je 23. hodočašće hrvatske vojske i policije u Lurd, na kojem je sudjelovalo oko 800 hrvatskih hodočasnika. U Lurdu su se hodočasnici uključili u 57. međunarodno vojno hodočašće (PMI).
Biskup Jezerinac istaknuo je kako je to hodočašće imalo isto geslo kao i 57. međunarodno vojno hodočašće, a ono je glasilo “Zar sam ja čuvar brata svoga?”. U tom je kontekstu podsjetio kako se tim geslom željelo potaknuti na odupiranje globalizaciji ravnodušnosti,kako bi se umjesto nje gradila globalizacija ljubavi.
Obraćajući se hodočasnicima, biskup Jezerinac je rekao kako su zasigurno umorni od puta i željni što prije vratiti se svojim obiteljima. Izrazio je nadu da će umor nakon ovoga hodočašća biti na duhovnu korist svakoga ponaosob, te podsjetio na Isusove riječi “kako se niti jedna žrtva neće zaboraviti, već će biti obilno nagrađena”.
Mnogi nosite divne uspomene. Velika duhovna iskustva ne mogu se izreći u nekoliko riječi. Vi ste svojim ponašanjem pokazali da ste dostojni sinovi i kćeri hrvatskog naroda i pripadnici Katoličke Crkve. Čuvajte stečene milosti i budite zahvalni, rekao je biskup Jezerinac, te izrazio zahvalu svima koji su dali svoj obol u organizaciji i provedbi hodočašća.
Riječi zahvale i pohvale hodočasnicima za primjereno ponašanje uputili su i predstavnik MUP-a Ivica Franić, te zapovjednik ovogodišnjeg hodočašća brigadni general Blaž Beretin.