Susret ministranata Gospićko-senjske biskupije održan u Otočcu
Biskupijski susret ministranata Gospićko-senjske biskupije održan je u utorak, 16. lipnja, u Otočcu, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.
Biskupijski susret ministranata Gospićko-senjske biskupije održan je u utorak, 16. lipnja, u Otočcu, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.
Svetkovina Presvetoga Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo svečano je proslavljena u četvrtak 4. lipnja u konkatedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije u Senju, gdje je večernje euharistijsko slavlje predvodio gospićko-senjski biskup mons. Marko Medo, izvijestila je Gospićko-senjska biskupija.
Gospićko-senjski biskup mons. Marko Medo predvodio je na svetkovinu Presvetoga Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo, u četvrtak 4. lipnja, svečano euharistijsko slavlje u gospićkoj katedrali Navještenja Blažene Djevice Marije. U suslavlju su bili župnik o. Marko Maglić, OCD, o. Ante Knežević, OCD, o. Đani Kordić, OCD i o. Tiho Radan, OCD, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.
U Svetište Majke Božje od Krasna u ponedjeljak 18. svibnja održano je deveto svećeničko hodočašće Majci Božjoj od Krasna na kojem su se okupili svećenici Riječke nadbiskupije i Gospićko-senjske biskupije, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.
U župnoj crkvi u Klancu u subotu, 9. svibnja, svečano je proslavljen blagdan svete Lujze de Marillac te je blagoslovljena Kuća dobrohotnosti, prva takva kuća na području Gospićko-senjske biskupije, namijenjena najpotrebnijima i osobama na rubu društva. Svečano misno slavlje predslavio je gospićko-senjski biskup mons. Marko Medo, izvijestila je Gospićko-senjska biskupija.
Svećenici Gospićko-senjske biskupije okupili su se na tradicionalnom pouskrsnom susretu – Emausu, koji je održan u četvrtak 9. travnja na otoku Cresu, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.
Na sjednici održanoj 1. travnja 2026. godine Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o darovanju nekretnine Gospićko-senjskoj biskupiji, objavio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.
Cvjetnica - Nedjelja Muke Gospodnje, kojom Crkva ulazi u Veliki tjedan, svečano je 29. ožujka proslavljena u gospićkoj katedrali Navještenja Blažene Djevice Marije, gdje je euharistijsko slavlje predvodio gospićko-senjski biskup mons. Marko Medo, u zajedništvu sa župnikom o. Markom Maglićem, OCD, te o. Tihom Radanom, OCD, izvijestila je Gospićko-senjska biskupija.
Privremena regulacija prometa na području grada Gospića uspostavit će se na Cvjetnicu, 29. ožujka, izvijestio je Biskupijski ordinarijat Gospić.
Susret gospićko-senjskog biskupa Marka Mede i gradonačelnika Grada Senja Željka Tomljanovića, na kojem je potpisan dokument kojim se Gospićko-senjska biskupija, kao prvotni pravni vlasnik, odriče prava na naturalnu restituciju vezanu uz nekretninu zgrade Ožegovićianum u Senju održan je u petak, 27. ožujka, u Biskupskom ordinarijatu u Gospiću, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?