Uskrs svečano proslavljen u riječkoj katedrali sv. Vida
Najvažniji kršćanski blagdan, Uskrs, svečano je proslavljen 20. travnja u riječkoj katedrali sv. Vida. Liturgijsko slavlje predvodio je riječki nadbiskup Mate Uzinić
Najvažniji kršćanski blagdan, Uskrs, svečano je proslavljen 20. travnja u riječkoj katedrali sv. Vida. Liturgijsko slavlje predvodio je riječki nadbiskup Mate Uzinić
Prvi broj mjesečnika „Zvona“ u novoj kalendarskoj godini posvećen je početku Jubilejske 2025. godine.
Večer uoči proslave svetkovine apostolskih prvaka i mučenika sv. Petra i Pavla, ujedno i 24. obljetnice smrti blagopokojnog riječko-senjskog nadbiskupa i metropolita Antona Tamaruta, riječki nadbiskup Mate Uzinić predvodio je svečano misno slavlje u katedrali sv. Vida u Rijeci.
Svećenici i vjernici Trsatskog i Crikveničkog dekanata Riječke nadbiskupije hodočastili su u subotu 9. ožujka u riječku katedralu sv. Vida, objavljeno je na mrežnoj stranici Riječke nadbiskupije.
Blagdan Prikazanja Gospodinova u Hramu predstavlja prigodu i poticaj da u svjetlu koje nas iz tog događaja obasjava vidimo sebe i ispitamo svoje prikazanje Bogu, rekao je, među ostalim, riječki nadbiskup i metropolit mons. Ivan Devčić tijekom propovijedi u srijedu 2. veljače u riječkoj katedrali sv. Vida na blagdan Svijećnice ili Prikazanja Gospodinova u Hramu.
Vjernici Riječke nadbiskupije proslavili su u nedjelju 24. listopada Svjetski dan misija, ujedno je to bio i završetak Misijskog tjedna, 95. po redu, a svečano liturgijsko slavlje predvodio je riječki nadbiskup i metropolit mons. Ivan Devčić.
Riječka prvostolnica, katedrala Sv. Vida, u srijedu 15. rujna proslavila je blagdan svoje suzaštitnice – Gospu Žalosnu. Svečano euharistijsko slavlje predslavio je riječki nadbiskup Ivan Devčić.
Nadbiskup RIječke nadbiskupije mons. Ivan Devčić predvodio svečano liturgijsko slavlje na svetkovinu Duhova u katedrali sv. Vida u nedjelju 23. svibnja.
U petak 1. siječnja na svetkovinu Bogorodice Marije svečano misno slavlje u katedrali sv. Vida u Rijeci predvodio je riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devčić u zajedništvu s mons. mr. Emilom Svažićem i vlč. Lukom Klaricom.
Na Nedjelju Dobrog Pastira, 3. svibnja, počela su slavlja svetih misa s narodom ispred katedrale sv. Vida u Rijeci. U skladu s preporukama i odredbama rektor katedrale mons. dr. Matija Matičić predvodio je misu ispred riječke prvostolnice i činit će to svakoga radnog dana u 7 sati te nedjeljom u 11 sati. Mise na talijanskom jeziku slavit će se u 9.45 sati.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?