Proslavljeno Antićevo u Zagrebu
Na spomendan smrti sluge Božjega fra Ante Antića u utorak 4. ožujka svečano euharistijsko slavlje u crkvi Majke Božje Lurdske u Zagrebu predvodio je požeški biskup Ivo Martinović.
Na spomendan smrti sluge Božjega fra Ante Antića u utorak 4. ožujka svečano euharistijsko slavlje u crkvi Majke Božje Lurdske u Zagrebu predvodio je požeški biskup Ivo Martinović.
Požeški biskup Ivo Martinović uputio je vjernicima Požeške biskupije korizmenu poruku pod naslovom „Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom.“ (Mt 16,24), koju donosimo u cijelosti.
Požeški biskup Ivo Martinović pohodio je Župu Duha Svetoga u Đulovcu u nedjelju 2. ožujka te je u župnoj crkvi predvodio euharistijsko slavlje i krstio Lukasa, šesto dijete roditelja Pavla i Marine Jozić; i Nikol, drugo dijete roditelja Ante i Marine Tomić.
U subotu 1. ožujka održan je četrnaesti humanitarni malonogometni turnir „Nisi sam“ u organizaciji Katoličke gimnazije u Požegi i Caritasa Požeške biskupije. Turnir se odvijao u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u Požegi, a na njemu je nastupio rekordni broj od 16 malonogometnih ekipa djece rođene do 2014. godine.
Hrvatska katolička udruga medicinskih sestara i tehničara u Požeškoj biskupiji održala je 1. ožujka u Dvorani bl. Alojzija Stepinca Biskupskog doma u Požegi svoju godišnju skupštinu, na kojoj su uz sudionike iz požeške središnjice sudjelovale i predstavnice ogranaka Udruge s područja Biskupije.
Požeški biskup Ivo Martinović primio je u ponedjeljak 24. veljače u Biskupskom domu u Požegi mjesnu ministru Franjevačkoga svjetovnog reda (OFS) Ivanu Miličević.
Požeški biskup Ivo Martinović pohodio je u nedjelju 23. veljače Župu sv. Ilije Proroka u Brodskom Stupniku te u župnoj crkvi predvodio euharistijsko slavlje i krstio četvero djece.
Požeški biskup Ivo Martinović u nedjelju 23. veljače pohodio je Župu sv. Nikole Biskupa u Pleternici te predvodio euharistijsko slavlje za hrvatske branitelje iz pleterničkog kraja poginule u Domovinskom ratu.
Na blagdan Bl. Alojzija Stepinca, biskupa i mučenika, drugog zaštitnika Požeške biskupije, 10. veljače središnje euharistijsko slavlje u požeškoj crkvi sv. Lovre, kojoj je Blaženik drugi zaštitnik, predvodio je banjalučki biskup Željko Majić uz sudjelovanje požeškog biskupa Ive Martinovića, kanonika Stolnog kaptola te svećenika i vjernika grada Požege i Katedralnog arhiđakonata.
U okviru priprave za svetkovinu župnog zaštitnika, požeški biskup Ivo Martinović pohodio je Župu bl. Alojzija Stepinca u Novskoj u nedjelju 9. veljače i predvodio središnje župno euharistijsko slavlje, te je usto blagoslovio novi križni put autora akademskog kipara Ilije Skočibušića.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?