Animacija Djela sv. Djetinjstva - adventska akcija
Brošura adventske akcije Animacija Djela sv. Djetinjstva
Papinska misijska djela Hrvatske i Bosne i Hercegovine i ove su godine pripremila materijale za misijsku animaciju djece za vrijeme došašća, Božića i Bogojavljenja
Papinska misijska djela Hrvatske i Bosne i Hercegovine i ove su godine pripremila materijale za misijsku animaciju djece za vrijeme došašća, Božića i Bogojavljenja. U pozivu, koji potpisuje nacionalni ravnatelj PMD u Hrvatskoj Antun Štefan, upućenom svećenicima, redovnicima, vjeroučiteljicama i vjeroučiteljima te animatorima misija ističe se da je svetkovina Bogojavljenja posvećena Papinskom misijskom Djelu svetog Djetinjstva kojeg slavi cijela Crkva. To Djelo pomaže oko izgradnje škola, sirotišta i bolnica diljem svijeta, sudjeluje u različitim dječjim duhovnim projektima po župama, i pomaže dječje pokrete i udruge u misijskim krajevima.
„Molimo vas da iskoriste ove misijske animacijske materijale, tamo gdje je to moguće, za dobro djece i cijele kršćanske zajednice. Organizirajte, ako možete, i Pjevače betlehemske zvijezde ili Zvjezdare, koji u mnogim našim krajevima postoje već od davnina! To su djeca koja, pod vodstvom odraslih kršćana iz zajednice, pjevaju božićne pjesme idući od kuće do kuće, recitiraju molitve, i pozivaju male i velike da im pomognu u projektima za njihove vršnjake diljem svijeta koji žive u siromaštvu i koji su često žrtve nasilja, prisiljeni raditi teške fizičke poslove, ne mogu ići u školu, ili su bolesni i bez mogućnosti da se liječe. Za adventsku akciju šaljemo plakat, adventski kalendar, kartu Haitija sa zanimljivostima i brošuru”, ističe se u pozivu.
U brošuri se nalaze četiri priče dječaka iz Haitija i misijske molitve za četiri adventske nedjelje. U njoj se mogu naći i savjeti kako organizirati Pjevače Betlehemske zvijezde, zatim se u njoj nalaze i kateheza za osnovnu školu, prijedlog za klanjanje euharistijskom Isusu, meditacije na Radosna otajstva misijske krunice i jedna kreativna radionica.
Nacionalna uprava Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj ove godine pokrenula je akciju “Snaga riječi koja mijenja svijet” i za tu priliku pripremila posebne misijske narukvice. Kupnjom misijskih narukvica pomaže se u pojedinim projektima Djela sv. Djetinjstva: borbi protiv AIDS-a i malarije, školovanju djece u misijskim zemljama, vraćanju djetinjstva djeci vojnicima, pomoći djeci bez roditelja, gladnoj djeci svijeta. Cilj akcije je malim djelima ljubavi pomoći djeci da ostanu djeca, vratiti im vjeru, darovati ljubav, probuditi nadu, omogućiti im obrazovanje i igru. Želeći približiti slijepim i slabovidnim osobama misijsko djelovanje, ove godine odlučili su natpise na narukvicama napisati i na Brailleovom pismu. Cijena pojedine narukvice je 5 kn. Narukvice se mogu naručiti u Nacionalnom misijskom uredu.
U brošuri se nalaze i homilija i molitva vjernika za Dan sv. Djetinjstva. (ika-kj)