Zagreb: Prvi susret samaca „Prilika za Susret“ okupio oko 160 sudionika
Foto: Župa sv. Leopolda Mandića na Ljubljanici-Voltinu, Zagreb
Zagreb (IKA)
U organizaciji katoličke udruge „Prilika za Susret“ u petak, 26. lipnja, u Župi sv. Leopolda Mandića na Ljubljanici-Voltinu održan je prvi mjesečni susret samaca na kojem se okupilo oko 160 sudionika, izvijestila je Župa sv. Leopolda Mandića na Ljubljanici-Voltinu u Zagrebu.
Susret je započeo misnim slavljem, a potom je u dvorani Pastoralnog centra “Ekumena” okupljenima dobrodošlicu zaželio župnik vlč. Željko Lovrić. Istaknuo je kako se čovjek najbolje izgrađuje u otvorenosti svoga srca te naglasio da će drugi prepoznati nečiju vrijednost ne po tome koliko se trudi svidjeti svima, nego po tome koliko radi na sebi i ostaje autentična osoba čvrsto oslonjena na stvarnost.
Upozorio je i na važnost osobnog rasta kako nerazrijeđene rane i „repovi iz prošlosti“ ne bi narušavali međuljudske odnose. Pritom je istaknuo potrebu prepoznavanja i opreza pred narcisima, manipulatorima i nametljivim osobama.
Predsjednik udruge „Prilika za Susret“ Tomislav Belavić izrazio je zadovoljstvo velikim odazivom sudionika, među kojima je bilo mnogo onih koji su prvi put sudjelovali na susretu. Govorio je o počecima udruge i nadahnuću koje ga je potaknulo na njezino osnivanje te istaknuo da je kroz aktivnosti udruge dosad prošlo više tisuća ljudi koji su željeli raditi na sebi i upoznavati druge na kvalitetan i dublji način, promišljajući o pozivu na brak.
Dodao je kako je do sada poznato tridesetak brakova sklopljenih zahvaljujući poznanstvu ostvarenome kroz „Priliku za Susret“, istaknuvši da su plodovi djelovanja udruge vidljivi. Naglasio je kako su organizatori ispunjeni radošću, zahvalnošću i osjećajem velikoga blagoslova zbog ostvarenja dugogodišnje želje da se susreti pokrenu i u Zagrebu.
„Nakon što nas je mnogo ljudi poticalo da pokrenemo susrete u Zagrebu i nakon dugotrajnog traženja odgovarajućeg prostora, napokon je započelo nešto za što vjerujemo da će postati svojevrsna revolucija kvalitetnih susreta i priprave za brak“, rekao je Belavić.
Istaknuo je i kako je prvi susret zamišljen kao uvod u buduće djelovanje udruge.
„Ovaj susret bio je tek uvod kako bismo vas upoznali, predstavili svoj rad i planove te najavili redovite susrete koje ćemo započeti od jeseni“, zaključio je predsjednik udruge – izvijestila je Župa sv. Leopolda Mandića na Ljubljanici-Voltinu u Zagrebu.
