Bavarski biskup ponovno predaje vjeronauk u školi
Foto: Pixabay // Augsburg
Augsburg (IKA)
Pomoćni augsburški biskup Florian Wörner od ove školske godine ponovno predaje vjeronauk u školi, objavila je u subotu 15. veljače KNA.
„Želio sam se nadovezati na iskustva koja sam imao priliku skupljati do prije 15 godina“, izjavio je za list Katholisches Sonntagsblatt biskup Wörner, koji je još kao kapelan i dušobrižnik mladih predavao vjeronauk. Pomoćni biskup, koji sada ima 55 godina, dva sata tjedno predaje vjeronauk petom razredu s 21 učenikom.
Biskup Wörner u augsburškoj biskupiji vodi odjel za školstvo. „Kao onaj tko tjedno donosi odluke s odgovornima za našu školsku zakladu i školski odjel, htio sam se opet vrlo konkretno vratiti u bazu, kako bih mogao kvalificirano odlučivati i sudjelovati u razgovoru“, rekao je biskup, naglašavajući kako mu je važno dati signal da je vjeronauk važan i da je dobro da su suradnici u pastoralu djelatni u školi.
Ispričao je kako su se mladi promijenili otkad je posljednji put držao nastavu vjeronauka. „Promjene su ponajprije vidljive u njihovim pitanjima, kao i u njihovu podrijetlu“, pojasnio je. Osim toga, shvatio je da je i učiteljski posao u međuvremenu drugačiji. „Kad sam prije 15 godina posljednji put imao nastavu, na stolu je bio dnevnik. U njega se upisivalo koji učenici nedostaju i koje se domaće zadaće trebaju obaviti. Sad imam tablet i unosim koja djeca nedostaju zbog bolesti i te stvari“, rekao je. I učenici u nastavi sudjeluju digitalno, podsjetio je biskup Wörner, priznajući da još ne zna kako će se u nastavi vjeronauka služiti tabletom i drugim pomagalima.