Budi dio naše mreže
Izbornik

Hodočašće Župe Gospe Brze Pomoći u Sarajevo

Sarajevo (IKA)

Dan zajedništva vjernika Župe Gospe Brze Pomoći iz Slavonskog Broda ove je godine obilježen hodočašćem u Sarajevo.

Osamdesetak volontera sa svojim župnikom Anđelkom Cindorijem i uršulinkama krenulo je u subotu, 15. lipnja u ranim jutarnjim satima autobusom prema Sarajevu.

Po dolasku u sarajevsku katedralu Srca Isusova povijest katedrale približio im je rektor mons. Marko Zubak. Potom je misno slavlje predvodio župnik Cindori.

Na kraju mise pomolili su se na Stadlerovom grobu gdje je njihov Mješoviti župni zbor otpjevao pjesmu o Stadleru- brodskom velikanu, koju je napisala i uglazbila župljanka Nedeljka Novinc-Andrić.

Nakon razgledavanja znamenitosti Sarajeva uputili su se prema Stadlerovom domu Egipat gdje su ih sestre Služavke Maloga Isusa ugostile ručkom, pokazale Stadlerov muzej i približile im svoj rad sa djecom.

Po povratku posjetili su u Žepču Katolički školski centar gdje ih je dočekao salezijanac don Mislav Alerić, inače Brođanin. Zajedno s domaćim svećenicima pogledali su nogometnu utakmicu Hrvatska – Španjolska, a potom su se u kasnim satima vratili u Slavonski Brod.

Kako je istaknuo župnik Cindori, želja mu je bila na kraju vjeronaučne školske godine svoje župljane, koji su u župi na razne načina aktivni, okupiti i izvan crkvenih prostora, izvesti u prirodu na druženje i bolje upoznavanje.

„Želja mi je bila ovim trećim po redu susretom izraziti zahvalnost svim našim župnim suradnicima koji su na bilo koji način uključeni u rad naše župne zajednice. To su članovi župnih vijeća, ministranti čitači, pjevači, vjeroučitelji, naše sestre uršulinke, prvopričesnici, krizmanici te vjernici koji svakodnevno dolaze u crkvu i na razne načine pomažu. Na sinodalnim susretima uvidjeli smo koliko je bitno ostati zajedno, ne samo unutar crkvenih zidova i župnog dvorišta, nego i izvan. Na ovakvim susretima se ljudi još više zbliže, a to upravo u našim župnim zajednicama nedostaje jer se tu najbolje vidi ljepota zajedništva. Želja mi je da se ovaj krug ljudi do godine proširi“, zaključio je župnik Cindori.