Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Na sveučilištu Yale pronađeni rukopisi šibenske Bratovštine sv. Grgura iz 16. stoljeća

Zaslugom benediktinca brata Bartola, u knjižnici američkog sveučilišta Yale pronađen je svežanj različitih rukopisa šibenske Bratovštine sv. Grgura iz razdoblja od 1400. do 1530., izvijestili su u srijedu 20. studenoga 2024. iz Biskupijskog arhiva u Šibeniku.

Rukopisi se odnose na razne dokumente i račune ukinute bratovštine.

„Ostaje zagonetka kako je iz Hrvatske za nas ovo vrijedno arhivsko gradivo završilo u dalekom SAD-u. Vjerojatno  je netko od starijih šibenskih kolekcionara/antikvara koji su obilazili stare kuće ušao u crkvu sv. Grgura u Šibeniku, koja je sada galerija, te pronašli navedene spise i prodali navedenoj instituciji, vjerojatno posrednim putem“, rekao je voditelj arhiva don Oleg Petrović.

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se