Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Vladika Stipić pohodio relikvije u Vodnjanu

Križevački vladika Milan Stipić posjetio je u petak 10. lipnja Zbirku sakralne umjetnosti i neraspadnuta Sveta Tijela u župnoj crkvi Sv. Blaža u Vodnjanu.

U petak je naime u pratnji svojih svećenika kancelara Vladimira Simunovića i župnika o. Marjana Jeftimova za eparhiju preuzeo relikvije blaženog Miroslava Bulešića od postulatora Ilije Jakovljevića, župnika u Fažani.

Relikvije su razgledali sat vremena. Zanimalo ih je kako je takva količina relikvija stigla u Vodnjan. A isto tako i monumentalna monografija o relikvijama „Sanctuarium Adignani“ koja se predstavlja u Vodnjanu 23. lipnja, na 204. obljetnicu donosa relikvija iz Venecije u strahu od uništenja od francuskih vojnika. To duhovno središte namjeravaju pohoditi i sa svojim vjernicima.

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se