Istina je prava novost.

Gospić: Biskup Medo na Tijelovo poručio da se euharistija mora živjeti u svakodnevici

Gospićko-senjski biskup mons. Marko Medo predvodio je na svetkovinu Presvetoga Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo, u četvrtak 4. lipnja, svečano euharistijsko slavlje u gospićkoj katedrali Navještenja Blažene Djevice Marije. U suslavlju su bili župnik o. Marko Maglić, OCD, o. Ante Knežević, OCD, o. Đani Kordić, OCD i o. Tiho Radan, OCD, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.

Izlet djelatnika HBK-a u Gospićko-senjsku biskupiju

Djelatnici ustanova Hrvatske biskupske konferencije, predvođeni generalnim tajnikom HBK-a preč. Krunoslavom Novakom, bili su u srijedu 13. svibnja na duhovno-rekreativnom izletu u Gospić i Gospićko-senjsku biskupiju.

Relikvije svete Male Terezije u samostanu Presvetog Srca Isusova u Gospiću

Relikvije svete Male Terezije od Djeteta Isusa te njezinih roditelja, svetih Ljudevita i Zelije Martin, stigle su u Gospić te su 11. svibnja prenesene iz gospićke katedrale u samostan Presvetog Srca Isusova. Svečano euharistijsko slavlje predvodio je gospićko-senjski biskup Marko Medo, izvještavaju iz Tiskovnog ureda biskupije.

Relikvije sv. Male Terezije u Gospiću

Relikvije sv. Terezije od Djeteta Isusa i Svetoga Lica te njezinih roditelja, svetih Ljudevita Martina i svete Zelije Martin, stigle su u Gospić 10. svibnja u poslijepodnevnim satima. Misu je tom prigodom predvodio gospićko-senjski biskup Marko Medo, izvještavaju iz Tiskovnog ureda Gospićko-senjske biskupije i Organizacijskog odbora za pohod relikvija sv. Male Terezije i sv. roditelja Ljudevita i Zelije Martin.

Mise večere Gospodnje u Gospiću

Gopićko-senjski biskup Marko Medo predslavio je na Veliki četvrtak, 2. travnja, u katedrali Navještenja Blažene Djevice Marije u Gospiću Misu večere Gospodnje, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.

Gospićko-senjska biskupija ustupila zgradu u Senju za izgradnju Veteranskog centra hrvatskim braniteljima

Susret gospićko-senjskog biskupa Marka Mede i gradonačelnika Grada Senja Željka Tomljanovića, na kojem je potpisan dokument kojim se Gospićko-senjska biskupija, kao prvotni pravni vlasnik, odriče prava na naturalnu restituciju vezanu uz nekretninu zgrade Ožegovićianum u Senju održan je u petak, 27. ožujka, u Biskupskom ordinarijatu u Gospiću, izvijestio je Tiskovni ured Gospićko-senjske biskupije.

1 2 3 15