U katoličkim školama slavljene mise zahvalnice prigodom kraja nastavne godine
Mise zahvalnice na kraju nastavne godine slavljene su za učenike i djelatnike katoličkih škola u Zagrebu, Sisku, Požegi, Slavonskom Brodu i Osijeku.
Mise zahvalnice na kraju nastavne godine slavljene su za učenike i djelatnike katoličkih škola u Zagrebu, Sisku, Požegi, Slavonskom Brodu i Osijeku.
Požeški biskup Ivo Martinović na susretu s požeško-slavonskom županicom Antonijom Jozić i požeškim gradonačelnikom Borislavom Miličevićem u biskupskom domu u Požegi najavio je Susret hrvatske katoličke mladeži koji će se održati 2026. godine.
Na svetkovinu Pedesetnice – Duhova, požeški biskup Ivo Martinović predvodio je svečano euharistijsko slavlje u katedrali sv. Terezije Avilske u Požegi, tijekom kojega je mladima iz župe podijelio sakrament svete potvrde.
U sklopu Jubilejske godine Požeške biskupije i obilježavanja 1800. obljetnice rođenja sv. Lovre, đakona i mučenika, svećenici i vjernici Novokapelačkog dekanata hodočastili su u subotu, 31. svibnja, u požešku katedralu sv. Terezije Avilske i crkvu sv. Lovre, koje su određene kao oprosne crkve u Jubileju.
U Dvorani sv. Lovre Biskupskog doma u Požegi, u srijedu 21. svibnja 2025., je pod predsjedanjem požeškog biskupa Ive Martinovića održana konstituirajuća sjednica Organizacijskog odbora Susreta hrvatske katoličke mladeži (SHKM) u Požegi.
Umirovljeni zadarski nadbiskup Želimir Puljić predvodio je, u predvečerje blagdana sv. Leopolda Mandića, u nedjelju 11. svibnja 2025. godine, euharistijsko slavlje u Župi sv. Leopolda Mandića u Požegi i tom prigodom poklonio Župi relikvije njihova zaštitnika koje su položene u relikvijar koji je, darom vjernika, izradio akademski kipar Tomislav Kršnjavi.
Na spomendan sv. Leopolda Mandića, u ponedjeljak 12. svibnja umirovljeni zadarski nadbiskup Želimir Puljić pohodio je Župu sv. Leopolda Mandića u Požegi te predvodio središnje euharistijsko slavlje prigodom svetkovine zaštitnika Župe.
13. Susret hrvatske katoličke mladeži u Požegi održat će se u subotu 2. i nedjelju 3. svibnja 2026., izvijestili su iz Požeške biskupije.
Ženska pjevačka skupina KUD-a „Matija Antun Relković“ iz Davora održala je, u pripravi za Vazmeno trodnevlje, na Veliku srijedu 16. travnja 2025. godine u crkvi sv. Lovre u Požegi, prigodnu molitveno-glazbenu večer korizmenih napjeva s područja Požeške biskupije objedinjenih u nedavno izdan nosač zvuka pod nazivom „Urodila Davida“.
U nizu korizmenih tribina, u četvrtak 10. travnja u Dvorani sv. Terezije u Požegi održana je posljednja ovogodišnja korizmena tribina na kojoj je o temi „Nada – djelotvorna snaga za nas i našu djecu“ govorio dječji psiholog i psihoterapeut Matej Čuljak.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?