Gvozd: Uz misu zahvalnicu proslavljena 50. godišnjica braka
U Župi sv. Petra i Pavla u Gvozdu proslavljena je u utorak 31. prosinca misa zahvalnica za 2024., koju je predslavio župnik fra Marko Hrgota, a pedesetu godišnjicu braka proslavili su Stjepan i Ankica Kezić.
Kardinal Bozanić primio provincijala Šujevića
Kardinal Josip Bozanić primio je u ponedjeljak 30. prosinca provincijala Hrvatske pokrajine Družbe Isusove p. Sebastiana Šujevića, DI, izvijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije.
Kardinal Bozanić pohodio Kuću maticu sestara milosrdnica u Zagrebu
Zagrebački nadbiskup u miru kardinal Josip Bozanić pohodio je u subotu 28. prosinca Kuću maticu sestara milosrdnica u Zagrebu na početku Jubilejske godine, izvijestila je Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskog.
Otvorena Sveta godina 2025. u Zagrebačkoj nadbiskupiji
Prijenosom relikvija bl. Alojzija Stepinca iz zagrebačke katedrale i svečanim misnim slavljem koje je predslavio zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša u Bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca u nedjelju 29. prosinca, na blagdan Svete Obitelji Isusa, Marije i Josipa otvorena je Jubilarna godina u Zagrebačkoj nadbiskupiji.
Župa Svete Obitelji u Zagrebu proslavila vlastitu svetkovinu
Vjernici Župe Svete Obitelji u Zagrebu proslavili su u nedjelju 29. prosinca župnu svetkovinu Svete Obitelji Isusa, Marije i Josipa.
Biskup Radoš predslavio euharistiju otvorenja Svete godine u Varaždinskoj biskupiji
Hodočašćem od Obiteljskog centra do katedrale Uznesenja Blažene Djevice Marije, Varaždinska biskupija je na blagdan Svete obitelji 29. prosinca svečano započela u Svetu godinu, u zajedništvu s cijelom Katoličkom Crkvom, nakon što je papa Franjo na Badnjak Jubilej otvorio u Rimu.
Biskup Košić otvorio Svetu godinu u Sisačkoj biskupiji
Svečanim misnim slavljem, na blagdan Svete Obitelji u nedjelju 29. prosinca, u bazilici sv. Kvirina u Sisku, biskup Vlado Košić otvorio je Jubilarnu godinu u Sisačkoj biskupiji.
Otvaranje Jubilarne godine u konkatedrali Uzvišenja Svetoga Križa u Križevcima
Generalni vikar Bjelovarsko-križevačke biskupije mons. Vlado Bogdan, u zajedništvu sa župnicima grada Križevaca, preč. Stjepanom Sovičekom i vlč. Kristijanom Bogdanom, otvorio je misnim slavljem u konkatedrali Uzvišenja Svetoga Križa u Križevcima Jubilarnu godinu u Bjelovarsko-križevačkoj biskupiji.
Otvorena Sveta godina 2025. u Bjelovarsko-križevačkoj biskupiji
Svečanim misnim slavljem u Bjelovaru u katedrali sv. Terezije Avilske bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak otvorio je na nedjelju Svete Obitelji, 29. prosinca, Jubilarnu godinu u Bjelovarsko-križevačkoj biskupiji.
Misa polnoćka proslavljena u kapeli Majke Božje Sljemenske
Misu polnoćku u utorak, 24. prosinca, u kapeli Majke Božje Sljemenske Kraljice Hrvata na Sljemenu predvodio je sljemenski župnik o. Tomislav Špiranec.