Tradicionalni koncert duhovne glazbe u dubrovačkoj katedrali
Tradicionalni koncert duhovne glazbe u dubrovačkoj katedrali Dubrovnik, (IKA) - Tradicionalni koncert duhovne glazbe u dubrovačkoj katedrali
Dubrovnik (IKA )
Dubrovnik, (IKA) – Tradicionalni koncert duhovne glazbe u dubrovačkoj katedrali održan je u petak, 2. veljače nakon prve večernje molitve uoči svetkovine dubrovačkog zaštitnika sv. Vlaha. Na koncertu su nastupili Mješoviti katedrali zbor, Katedralni madrigalisti, prigodni komorni orkestar, a gosti su bili Mješoviti katedralni zbor iz Šibenika. Zborovima su ravnale Margit Cetinić i Jelena Cetinić Mikulandra, a nazočnima su se s par riječi obratili Margit Cetinić i katedralni župnik don Stanko Lasić.
Na programu koncerta bila su djela fra K. Kolba, K. Magdića, B. Marcella, A. Vivalcija, A. Chlondowskog a na kraju je izvedena „Himna sv. Vlaha” R. Ivellia – dr. V. Vilića.
Za uspomenu na koncert uz Festu sv. Vlaha 2018. izvođači su napravili zajedničku fotografiju s dubrovačkim biskupom Matom Uzinićem i biskupima do ovog trenutka pristiglim na Festu, te ovogodišnjim festanjulima Nedjeljkom Zelenom i Ivom Mazavcem.