Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Fra Zvonimir Pavičić predslavio misu i održao koncert u Sovićima

Fra Zvonimir Pavičić održao je u ponedjeljak 27. lipnja koncert duhovne glazbe u crkvi sv. Petra i Pavla u Sovićima.

Euharistijsko slavlje predvodio je fra Zvonimir, a koncelebrirao je župnik Župe sv. Stjepana Prvomučenika Gorica-Sovići fra Stipe Marković.

Liturgijsko pjevanje predvodila je glazbena sekcija Franjevačke mladeži (Frama) Međugorje koju vodi Mario Berišić.

Nakon euharistijskog slavlja uslijedio je koncert gregorijanskih napjeva. Prije samog nastupa, fra Zvonimir je nazočnima obrazložio kako gregorijansko pjevanje predstavlja pjevanu Božju riječ, prvi, iskonski oblik pjevanja u crkvama. Prije svake pjesme obrazložio je njezino značenje i vrijeme kada se pjeva.

Nakon koncerta posjetitelji su pristupali fra Zvonimiru s riječima hvale i čestitkama, oduševljeni, ali i tužni što se taj način pjevanja ne može češće susresti u crkvama.

Glas fra Zvonimira i mnoge riječi hvale probudile su želju u organizatorima da uskoro, uz Božji blagoslov, organiziraju još jedan sličan koncert gregorijanskog pjevanja.

Među otpjevanim skladbama bile su:

  • Nebesa odozgo rosite
  • Parce Domine
  • Salve Regina
  • Ave maris stella
  • Nek mi se jezik za nepce prilijepi

   

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se