Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Koncert u crkvi Sv. Filipa i Jakova u Vukovaru

U sklopu 14. dana Matice hrvatske u Vukovarsko-srijemskoj županiji u organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Vinkovcima u subotu 3. studenoga u crkvi Sv. Filipa i Jakova u Vukovaru Vokalni ansambl Stretta iz Vinkovaca i gosti održao je koncert klasične duhovne glazbe.

Kako su istaknule članice Ansambla, odabirući skladbe za koncert poseban naglasak su stavile na klasičnu duhovnu glazbu. Stoga ih je posebno veselila mogućnost da program izvedu u lijepom crkvenom prostoru, kakvom je ta glazba bila i namijenjena i u vrijeme nastanka. S dijelom programa već su se predstavile vinkovačkoj, osječkoj i županjskoj publici kao i na Vinkovačkom festivalu orgulja Organum Cibalae. Na koncertu u Vukovaru izvele su skladbe različitih glazbenih epoha, od baroka do 21. stoljeća, velikana europske i hrvatske glazbene baštine, poput Bacha, Vidakovića, Faurea, Francka i Zajca, ali i skladatelja manje poznatih širem krugu publike (Younga, Mascagnija, Grancinija i dr.). Vokalni ansambl Stretta čine: sopranistica Vesna Babić, sopranistica i violinistica Aleksandra Stočko, mezzosopranistice Ivana Vrselja i Irena Štimac Ogrić i mezzosopranistica i umjetnička voditeljica Ivana Tuškan. Gosti su bili orguljaš iz Vinkovaca Dragan Trajer i orguljaš i bariton iz Otoka Jan Antun Valenćik. Prije samoga koncerta publiku je pozdravio domaći župnik i gvardijan o. Ivica Jagodić.

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se