Budi dio naše mreže
Izbornik

OLIMPIJSKE IGRE Hrvatski gimnastičar Tin Srbić srebrni na preči - osmo olimpijsko odličje za Hrvatsku

Tokio (IKA)

Svjetski prvak iz Montreala 2017. i srebrni sa Svjetskog prvenstva u Stuttgartu 2019., te dvostruki osvajač srebra na europskim prvenstvima (2019 i 2020.) - hrvatski gimnastičar Tin Srbić - u utorak 3. kolovoza osvojio je srebrnu medalju u finalu preče na Olimpijskim igrama u Tokiju, javlja Hina.

Hrvatska ovim uspjehom Tina Srbića u riznici medalja na Olimpijskim igrama ima osam odličja: tri zlatne, tri srebrne i dvije brončane medalje.

Srbić je u kvalifikacijama sa sjajnom vježbom, sa startom 6.2 i na kraju ocjenom 14.633 u finale ušao kao trećeplasirani. Međutim, za finale je pripremao svoju najjaču vježbu sa startom 6.5  najavivši kako ide na sve ili ništa.

Rizik se isplatio i sjajnim nastupom stigao je do srebra. Bolji od njega bio je samo Japanac Daiki Hashimoto koji je bio najbolji i u kvalifikacijama. U finalu je osvojio zlato s ocjenom 15.066, dok je broncu osvojio Rus Nikita Nagornji sa 14.533. Za 19-godišnjeg Japanca drugo je to zlato u Tokiju nakon što je bio najbolji i na višeboju.

“Vjerojatno ima riječi da se opiše ovaj uspjeh, ali ja ih trenutno ne znam izraziti. Trebat će vremena da shvatim da se nakon dvadeset godina treniranja svaki, ali doslovno, svaki dan isplatio u ovoj medalji. Od vremena kada sam bio dječak meni su olimpijske igre bile pojam i trebat će vemena da se sve slegne”, rekao je Tin.

“Ovu vježbu sam planirao baš za finale. Htio sam je isprobavati na Svjetskom prvenstvu u Stuttgartu, pa i još ranije, no svaki puta se dogodila neka ozljeda. Nema žala za zlatom, ne treba biti pohlepan, ovo je milijun puta više negoli sam sanjao da ću ostvariti na Olimpijskim igrama”, kazao je hrvatskim novinarima Tin Srbić nakon osvojene svoje prve olimpijske medalje, izvijestila je Hina u utorak 3. kolovoza.