Godišnje župno euharistijsko klanjanje u Punitovcima
Godišnje župno euharistijsko klanjanje održano je u nedjelju 19. ožujka u Župi sv. Ladislava kralja u Punitovcima.
Godišnje župno euharistijsko klanjanje održano je u nedjelju 19. ožujka u Župi sv. Ladislava kralja u Punitovcima.
Na svetkovinu Krista Kralja svega stvorenja, 20. studenoga varaždinski biskup Bože Radoš predvodio je misu u župnoj crkvi Sv. Nikole u Varaždinu. Potom je predavanje i svjedočanstvo održala Nada Burum, koordinatorica Trajnog euharistijskog klanjanja u Dubrovniku i promotorica Trajnog euharistijskog klanjanja u Hrvatskoj.
Trajno euharistijsko klanjanje počet će u Vinkovcima na spomendan Blažene Djevice Marije od krunice, u petak 7. listopada 2022., u kapeli uz crkvu sv. Vinka Pallottija, Trg sv. Vinka Pallottija 1, Kanovci.
Nakon večernje mise, koju je kao delegat đakovačko-osječkog nadbiskupa predslavio vlč. Grgo Grbešić, s Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu Sveučilišta u Osijeku, na župnu svetkovinu Bezgrješnog srca Blažene Djevice Marije na Budainci u Slavonskom Brodu započelo je trajno euharistijsko klanjanje.
Uz svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove – Tijelova prenosimo tekst o dva mjesta u Zagrebu gdje je cjelodnevno ili trajno izložen Presveti Oltarski Sakrament, objavljen na stranici Zagrebačke nadbiskupije.
Predavanje o trajnom euharistijskom klanjanju u Župi Bezgrješnog Srca Marijina na Budainci u Slavonskom Brodu održala je u četvrtak 12. svibnja Nada Burum, nacionalna promotorica pobožnosti trajnog klanjanja koja se širi u Hrvatskoj.
Župljani katedralne župe Svih Svetih u Đakovu s vjernicima okolnih župa sudjelovali su na svetkovinu Bezgrešnoga začeća Blažene Djevice Marije, 8. prosinca 2021., na večernjoj misi u đakovačkoj prvostolnici sv. Petra, da bi zahvalili za godinu dana trajnoga euharistijskoga klanjanja u župnoj crkvi Svih svetih (Mala crkva).
Nakon večernje misu u četvrtak, 25. studenog u župnoj crkvi Bezgrješnog Srca Marijina na Budainci u Slavonskom Brodu održan je prvi informativni susret o utemeljenju trajnog euharistijskog klanjanja i u ovome gradu.
U crkvi Svete Obitelji u Solinu u četvrtak 7. listopada splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić predvodio je misno slavlje za sve klanjatelje trajnog euharistijskog klanjanja koje je počelo prije godinu dana u crkvi Sv. Duha u Splitu.
Sisački biskup Vlado Košić primio je u petak 30. travnja u Biskupijskom ordinarijatu u Sisku glavnu koordinatoricu za trajno euharistijsko klanjanje u Republici Hrvatskoj Nadu Burum, zajedno sa suprugom Vlahom i vlč. Ivanom Grbešićem, povjerenikom za mlade Sisačke biskupije i župnikom župe Pohoda BDM u Sisku.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?