Pićan: Održan znanstveni kolokvij „Pićanska katedrala“
U dvorani Centra za nematerijalnu kulturu Istre (CENKI) u Pićnu, održan je u petak 25. listopada, znanstveni kolokvij „Pićanska katedrala“.
U dvorani Centra za nematerijalnu kulturu Istre (CENKI) u Pićnu, održan je u petak 25. listopada, znanstveni kolokvij „Pićanska katedrala“.
S. Blaga Bunčuga održala je predavanje „Dolazak sestara milosrdnica u Zadar i njihovo djelovanje u Zadarskoj nadbiskupiji“ na kolokviju povodom 150. obljetnice dolaska sestara milosrdnica u Zadar u subotu 7. rujna u dvorani sjemeništa „Zmajević“ u Zadru.
Jubilej 150. obljetnice dolaska sestara milosrdnica u Zadar (1874.-2024.) svečano je proslavljen u subotu 7. rujna misnim slavljem koje je u katedrali sv. Stošije u Zadru predvodio zadarski nadbiskup Milan Zgrablić. Uz to, jubilej je obilježen znanstvenim kolokvijem u dvorani sjemeništa „Zmajević“.
Znanstveni kolokvij pod nazivom „U križu je spas / In cruce salus – Život i djelovanje dr. Josipa Marčelića, biskupa dubrovačkog (1894.-1928.)“ održan je u subotu, 2. rujna u Domu na žalu u Preku.
Povodom stote godišnjice rođenja zadarskog nadbiskupa Marijana Oblaka održan je znanstveni kolokvij u subotu 14. prosinca u dvorani Nadbiskupskog sjemeništa Zmajević u Zadru. Među predavačima je bio prof. dr. Ante Uglešić, istaknuti znanstvenik i bivši rektor zadarskog sveučilišta, ujedno i Oblakov nećak koji je blizak poznavatelj osobnosti nadbiskupa Oblaka.
„Mons. Marijan Oblak - ljubitelj Biblije“ naziv je izlaganja koje je održao mr. don Damir Šehić na znanstvenom kolokviju povodom stote godišnjice rođenja zadarskog nadbiskupa Marijana Oblaka u subotu 14. prosinca u dvorani sjemeništa Zmajević u Zadru.
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti – Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Đakovu, Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku te Društvo hrvatskih književnika organiziralo je Znanstveni kolokvij o 100. obljetnici rođenja biskupa dr. h. c. Ćirila Kosa (19. 11. 1919. – 6. 7. 2003.). Kolokvij je održan pod biskupskim geslom biskupa Ćirila „In caritate, humilitate et vitae simplicitate – U ljubavi, poniznosti i jednostavnosti života“ u utorak, 19. studenoga u Dvorani biskupa Strossmayera KBF-a u Đakovu.
Pozdravni govor Velikoga kancelara HKS-a zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića, Hrvatsko katoličko sveučilište, Zagreb, 22. listopada 2019.
"Sv. Ivan Pavao II. bio je glas do tada Crkve šutnje u zemljama srednje i istočne Europe. Papin doprinos bio je prvenstveno duhovne naravi", poručio je apostolski nuncij u Njemačkoj nadbiskup Nikola Eterović, jedan od izlagača u utorak 22. listopada, na znanstvenom kolokviju "Hrvatska i Europa 30 godina nakon pada Berlinskog zida" koji je upriličen na Hrvatskome katoličkom sveučilištu u Zagrebu, u povodu Dana Odjela za sociologiju.
Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska kapucinska provincija sv. Leopolda Bogdana Mandića i Kršćanska sadašnjost organizatori su znanstvenog kolokvija "Sluga Riječi" u povodu 20. obljetnice smrti prof. dr. Tomislava Janka Šagi-Bunića koji se održao 19. listopada na KBF-u.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?