Uz molitvu, euharistijsko zajedništvo i bogat kulturno-duhovni program, u subotu 24. svibnja je u Gospiću svečano obilježena 25. obljetnica od osnutka Gospićko-senjske biskupije. Središnje slavlje započelo je svečanom procesijom ispred gospićke katedrale Navještenja Blažene Djevice Marije, koja se uputila prema biskupijskom parku - središnjem mjestu euharistijskog slavlja, javlja portal Radio Gospića.
Riječka „Armada“ poziva na misu povodom početka nogometne sezone
Klub navijača „Armada“ poziva na misno slavlje u nedjelju 20. srpnja u Svetištu Majke Božje Trsatske u Rijeci s početkom u 13:30 povodom početka nogometne sezone za Hrvatski nogometni klub „Rijeka“. Misno slavlje predvodit će trsatski župnik fra Petar Cvekan, izvijestili su iz Riječke nadbiskupije.
Uručena donacija Dječjem domu „Ivana Brlić Mažuranić“ u Lovranu
Riječka nadbiskupija donirala je 12 tisuća eura Dječjem domu „Ivana Brlić Mažuranić“ u Lovranu, a sredstva su prikupljena kroz humanitarnu akciju povodom blagdana sv. Vida, izvijestila je Riječka nadbiskupija.
Mladi Gospićko-senjske biskupije na duhovno-rekreativnom kampu „Korijen u stijeni“
Prvi Duhovno-rekreativni kamp za mlade Gospićko-senjske biskupije, pod nazivom „Korijen u stijeni“ održan je od ponedjeljka 7. srpnja do subote 12. srpnja na Baškim Oštarijama, izvijestila je Gospićko-senjska biskupija.
Na Trsatu održan koncert „Pjesma anđelima“ ansambla „Lilia“
Ženski vokalni ansambl (ŽVA) „Lilia“, pod umjetničkim vodstvom fra Marija Zrakića, izveo je u nedjelju 13. srpnja u bazilici Majke Božje Trsatske koncert naslovljen Cantus angelis (Pjesma anđelima), izvijestila je Riječka nadbiskupija.
Počeli 4. mediteranski teološki susreti
U Domu pastoralnih susreta Domus Laurana u Lovranu u ponedjeljak, 14. srpnja otvoreni su 4. mediteranski teološki susreti o temi „Od dogme do dijaloga: teologija pred suvremenim izazovima“, objavljeno je na stranici Riječke nadbiskupije.
Kardinal Bychok služio liturgiju u Rijeci
Na petu nedjelju po Duhovima i spomen svetih otaca prvih šest ekumenskih sabora, 13. srpnja, vladika Mykola Bychok, najmlađi kardinal Katoličke Crkve i ukrajinski grkokatolički biskup Eparhije svetih Petra i Pavla iz Melbournea za ukrajinske katolike u Australiji, Novom Zelandu i Oceaniji, služio je arhijerejsku liturgiju sv. Ivana Zlatoustog u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije (Vela crikva ili Assunta) u Rijeci, izvijestila je Križevačka eparhija.
Pavlini se vratili u Crikvenicu nakon 239 godina
U Samostanu sv. Antuna u Crikvenici svečano je u nedjelju 13. srpnja izvršena primopredaja samostana i župe između Franjevačke kustodije sv. Jeronima i Hrvatske pavlinske viceprovincije. Time su pavlini, nakon 239 godina, ponovno preuzeli pastoralnu brigu u ovom gradu, objavljeno je na stranici Franjevačke kustodije.
Klenovica proslavila sv. Margaretu
Župa Klenovica proslavila je blagdan svoje nebeske zaštitnice, svete Margarete, svečanim misnim slavljem u nedjelju, 13. srpnja, koje je predvodio riječki nadbiskup mons. Mate Uzinić.
Papa uputio čestitku nadbiskupu Devčiću povodom 50. obljetnice svećeničkog ređenja
Papa Lav XIV. uputio je čestitku riječkom nadbiskupu u miru Ivanu Devčiću prigodom zlatnog jubileja, 50. obljetnice svećeničkog ređenja. Čestitku, objavljenu 9. srpnja na stranici Riječke nadbiskupije, prenosimo u cijelosti.
Veli Lošinj: Ansambl „Lilia“ održao koncert gregorijanske glazbe u Kući Betanija
U Kući Betanija u Velom Lošinju, kojom upravljaju Milosrdne sestre sv. Križa, u nedjelju 6. srpnja održan je koncert Ženskoga vokalnog ansambla (ŽVA) „Lilia“ pod umjetničkim vodstvom fra Marija Zrakića. Koncert je nosio naslov Cantus angelis (Pjesma anđelima).