Istina je prava novost.

Objavljen novi broj „Kane“ za travanj

Kršćanska sadašnjost objavila je novi broj Kršćanske obiteljske revije „Kana“ za travanj, izvijestilo je 10. travnja Uredništvo.

Novi broj donosi teme u kojima se promišlja najveći kršćanski blagdan. „Kristovo uskrsnuće posvjedočilo je smisao i uzvišenost života“, piše Tin Kolumbić, dodajući da bi, slaveći danas Kristovo uskrsnuće, trebali razmišljati o onome što je u tome povijesnom vremenu najugroženije, a što je Krist upravo svojim uskrsnućem uzdigao na najviši stupanj vrijednosti i što bi za svakoga čovjeka i za čitavo čovječanstvo trebalo biti „mjera svih stvari“, a to je uzvišenost života i u toj uzvišenosti dostojanstvo svake ljudske osobe bez obzira na sve moguće razlike“.

Fra Goran Rukavina donosi članak o ispovijedi, jednom od najdragocjenijih darova koje je Krist ostavio svojoj Crkvi: „Sakrament pomirenja: između milosti i navike“.Redovita ispovijed svakako je dragocjena, ali jednako je važno razvijati zrelu savjest koja razlikuje težinu grijeha i ne pada u nepotrebni strah“, ističe.

Niz tekstova dotiče se aktualne situacije vezane uz ratove u svijetu, iz različitih perspektiva: u „Pitanju sadašnjega trenutka“ Josip Grbac piše o pohlepi, dotičući se i teme rata; Stjepan Baloban u svojoj kolumni također se dotiče teme rata te biblijskog opravdavanja određenih osvajačkih ratova tijekom povijesti i danas; Ljiljana Matković-Vlašić u članku „Ratovanje je ‘timski sport’“ komentira neprijateljske sukobe, ali i potrebnu borbu s prirodnim katastrofama koje su također prijeteći neprijatelj čovječanstva. Vijesti iz Vatikana donosi Aldo Sinković, dok putopis Antonije Putić vodi u Ravenu, a „Pogled u prošlost“ Tomislava Matića u „Iran u očima Gospodnjim“što je danas ostalo od nekadašnje Perzije, jezgre carstva koje je osnovao Kir Veliki.

U travanjskom broj Kane nalazi se i nekoliko razgovora: glavna urednica Kane Maja Petranović razgovarala je s Ivanom Šćepanovićem, umjetničkim voditeljem Akademskog zbora „Ivan Goran Kovačić“, a Marija Perčić s Anom Dagelić, novinarkom i autoricom vjerskih emisija na Prvom programu Hrvatskoga radija.

U novoj Kani moguće je čitati i o proroku Joelu, 35. obljetnici enciklike Ivana Pavla II., „Centesimus annus“, korištenju umjetne inteligencije kod djece i mladih u Hrvatskoj, o stvarnim pričama brojnih obitelji, mistici Novoga zavjeta, demografiji, filmu, zdravlju i nizu drugih tema.

Kanu je moguće naći u župama, knjižarama Kršćanske sadašnjosti ili se pretplatiti putem e-maila pretplata@ks.hr ili telefona 01/6349-044, izvijestilo je Uredništvo.