Istina je prava novost.

U Požegi održan susret trajne svećeničke formacije o vjeroučiteljskoj službi

Prvi susret trajne formacije mladih svećenika i đakona Požeške biskupije u novoj godini i na početku drugog školskog polugodišta održan je 14. siječnja u Maloj dvorani Sv. Terezije Avilske u Požegi. Svećenicima do deset godina svećeništva pridružili su se i drugi svećenici koji predaju vjeronauk u školi, jer su na dnevnom redu bila različita pitanja njihove vjeroučiteljske službe o kojima je govorila Ankica Mlinarić, viša savjetnica za vjeronauk pri Agenciji za odgoj i obrazovanje.

Božićni koncert u požeškoj katedrali

Tradicionalni Božićni koncert u požeškoj katedrali održan je 27. prosinca. Među brojnim slušateljima i uzvanicima koji su ispunili požešku prvostolnicu bio je i biskup Antun Škvorčević. Nastupili su Zbor župe Marije Kraljice i Sv. Jurja iz Davora; Ženska pjevačka skupina KUD-a Matija Antun Relkovićiz Davora, Klapa Sv. Lovro iz Požege, kojom je ravnao Kristijan Kostić i Katedralni zbor, kojim je ravnao Mario Večerić, katedralni orguljaš i zborovođa.

Božićno čestitanje svećenika i đakona biskupu Škvorčeviću

Dijecezanski i redovnički svećenici i đakoni iz župa Katedralnog arhiđakonata, središnjih biskupijskih ustanova te arhiđakoni i dekani okupili su se 22. prosinca u Dvorani bl. Alojzija Stepinca Biskupskog doma u Požegi na tradicionalno božićno čestitanje biskupu Antunu Škvorčeviću.

Predbožićni susret djelatnika katoličkih škola Požeške biskupije

U prostorima Odgojno-obrazovnog centra u Požegi 22. prosinca okupili su se djelatnici katoličkih škola Požeške biskupije na tradicionalnom predbožićnom susretu na kojem je sudjelovao i biskup Antun Škvorčević. Na početku programa Ivica Žuljević, predstojnik Ureda za katoličke škole, pozdravio je biskupa te ravnatelje i djelatnike svih pet katoličkih škola: Katoličke gimnazije u Požegi i Virovitici, te Katoličkih osnovnih škola u Požegi, Virovitici i Novskoj.

Biskup Škvorčević predvodio misu zornicu u požeškoj katedrali

Požeški biskup Antun Škvorčević predvodio je 17. prosinca u požeškoj katedrali misu zornicu. Uvodeći u misno slavlje rekao je nazočnima da na današnji dan, kad liturgijski započinje vrijeme neposredne priprave za Božić, želi zajedno s njima još jednom biti svjedokom trenutka u kojem svjetlo preotima mrak oko nas, kako bismo se u pripravi za Božić obnovili u svijesti da je Isus Krist istinsko svjetlo koje preotima mrak naše prolaznosti, naših duhovnih umiranja i grijeha.

Spomen svih vjernih mrtvih u požeškoj katedrali

Na Dušni dan, 2. studenoga, misno slavlje u požeškoj katedrali predvodio je biskup Antun Škvorčević. Koncelebrirali su kanonici Stolnog kaptola, te svećenici iz požeških župa i iz središnjih biskupijskih ustanova.Na Dušni dan, 2. studenoga, misno slavlje u požeškoj katedrali predvodio je biskup Antun Škvorčević. Koncelebrirali su kanonici Stolnog kaptola, te svećenici iz požeških župa i iz središnjih biskupijskih ustanova.

1 22 23 24 25