Susret župnika sjemeništaraca s odgojiteljima u Međubiskupijskom sjemeništu na Šalati
Godišnji Susret župnika sjemeništaraca s odgojiteljima u Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu održan je u ponedjeljak 14. ožujka na zagrebačkoj Šalati.
Godišnji Susret župnika sjemeništaraca s odgojiteljima u Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu održan je u ponedjeljak 14. ožujka na zagrebačkoj Šalati.
Euharistijskim slavljem koje je na svetkovinu Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, u srijedu 8. prosinca, predvodio bjelovarsko-križevački biskup mons. dr. Vjekoslav Huzjak, proslavljen je Dan Međubiskupijskog sjemeništa na zagrebačkoj Šalati.
U Međubiskupijskom sjemeništu na zagrebačkoj Šalati u subotu 4. prosinca organiziran je "Dan glagoljice" s nizom aktivnosti tijekom kojih su se sjemeništarci upoznali s pismom na kojem je hrvatski narod ušao u svijet pismenosti i primio Božju riječ na narodnom jeziku.
Prigodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 1991., a s ciljem da se taj spomen održi živim u čitavoj Domovini, kao i proteklih godina, odgojitelji i sjemeništarci Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu pridružili su se desecima tisuća onih koji su ovih dana i tjedana odali pijetet svim poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima, a napose svim stradalima u gradovima herojima Vukovaru i Škabrnji.
Odgojiteljski tim Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu u dogovoru s Povjerenstvom za duhovna zvanja Zagrebačke nadbiskupije organizira duhovne programe za osnovnoškolce, kojima im se omogućuje lakše prepoznavanje i kasnije ostvarenje duhovnog poziva.
Sjemenišnu zajednicu na zagrebačkoj Šalati u utorak 1. prosinca pohodio je preč. mr. Anđelko Košćak, biskupski vikar za kler Varaždinske biskupije, želeći se susresti sa sjemeništarcima Varaždinske biskupije te im na taj način posvjedočiti blizinu, brigu i skrb u osobi njihova dijecezanskog biskupa Bože Radoša.
Sisački biskup Vlado Košić na svoju je inicijativu u utorak, 22. rujna u popodnevnim satima pohodio odgojitelje i sjemeništarce na zagrebačkoj Šalati.
Prigodom spomena na 13. obljetnicu prezbiterskog ređenja svećenika zaređenih 2006. godine u zagrebačkoj prvostolnici, u ponedjeljak 17. lipnja u kripti crkve Sv. Antuna Padovanskog na zagrebačkoj Šalati, euharistijsko slavlje predvodio je preč. Matija Pavlaković, rektor Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu.
Pod geslom „Gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce!“ (Mt 6, 21) održan je u subotu, 2. ožujka u Međubiskupijskom sjemeništu u Zagrebu susret ministranata Sesvetsko-vugrovečkoga dekanata na kojem su se okupili ministranti svih župa dekanata osim župe Donja Zelina. Na susretu su sudjelovala 102 ministranta.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?