Obiteljsko savjetovalište i Ured za duhovnu pomoć Sisačke biskupije pokrenuli su telefonsko savjetovalište namijenjeno osobama u samoizolaciji ili onima kojima je potrebna stručna pomoć i podrška u nošenju s aktualnom situacijom pandemije koronavirusa.
Sisački biskup Vlado Košić blagoslovio je u petak, 28. veljače u crkvi Svete Marije Kraljice Mira u Sisku (župa Pohoda BDM) novopostavljeni križni put. Križni put izrađen u kamenu rad je Klesarstva Nestić, a prema nacrtima p. Marka Rupnika koji je autor i oltarnog mozaika te crkve.
Sisački biskup Vlado Košić predvodio je na Čistu srijedu – Pepelnicu, 26. veljače, u katedrali Uzvišenja sv. Križa u Sisku misno slavlje s obredom pepeljenja.
Predavanje o temi „Važnost nadbiskupa Stepinaca i njegova djelovanja za razumijevanje vrijednosti judeo-kršćanske etike“ održala je u utorak 11. veljače u sisačkom Velikom Kaptolu dr. Esther Gitman.
Proslava Dana posvećenog života održana je u subotu, 1. veljače u katedrali Uzvišenja sv. Križa u Sisku. Tom prigodom svečano misno slavlje s početkom predvodio je sisački biskup Vlado Košić u zajedništvu s povjerenikom za osobe posvećenog života fra Goranom Rukavinom i više svećenika.
Na svetkovinu Bogojavljenja, u ponedjeljak 6. siječnja, sisački biskup Vlado Košić predvodio je svečano misno slavlje u katedrali Uzvišenja sv. Križa u Sisku.
Tradicionalni božićni ručak i susret sisačkoga biskupa Vlade Košića s korisnicima Caritasa održan je u utorak 17. prosinca u prostorijama biskupijskog Caritasa u Sisku.
U Biskupijskom ordinarijatu u Sisku u četvrtak 5. prosinca biskupi Zagrebačke crkvene pokrajine održali su svoju 45. sjednicu pod predsjedanjem zagrebačkoga nadbiskupa i metropolita kardinala Josipa Bozanića, a na njoj su sudjelovali i sisački biskup i domaćin susreta Vlado Košić, bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak, varaždinski biskup Bože Radoš, apostolski administrator Križevačke eparhije mons. Milan Stipić, zagrebački pomoćni biskupi Ivan Šaško i Mijo Gorski te umirovljeni križevački vladika Nikola Kekić.
Blagdan svog zaštitnika sv. Huberta tradicionalno su proslavili lovci s područja Sisačke biskupije u nedjelju 3. studenoga. Svečano misno slavlje u sisačkoj katedrali predvodio je biskup Vlado Košić u zajedništvu s generalnim vikarom mons. Markom Cvitkušićem, kancelarom mr. Jankom Lulićem, katedralnim župnikom preč. Markom Karačom i povjerenikom za pastoral lovaca preč. Božom Pinjukom koji je na početku pozdravio sve okupljene.
U povodu Svjetskog dana misija sisački biskup Vlado Košić predvodio je u nedjelju 20. listopada svečano misno slavlje u katedrali Uzvišenja Sv. Križa u Sisku. U koncelebraciji bili su generalni vikar mons. Marko Cvitkušić, kancelar mr. Janko Lulić, katedralni župnik preč. Marko Karača i preč. Milan Begić. Na misi su se okupili i volonteri akcije „72 sata bez kompromisa“ koji su ovim slavljem obilježili završetak ovogodišnje kampanje. Drugu godinu u nizu u Sisku se okupilo 170 mladih volontera koji su kroz 23 različite akcije pokušali promijeniti na bolje svoju zajednicu.