Hodočašće Miholjčana u Podravinu
Župa sv. Mihaela arkanđela iz Donjeg Miholjca organizirala je 22. listopada hodočašće u Đurđevac i svetište Majke Božje u Molvama.
Nadbiskupijska smotra i susret župnih zborova u Otoku
Drugi dio Nadbiskupijske smotre i susret župnih zborova Đakovačko-osječke nadbiskupije održan je u Župi sv. Antuna Padovanskog u Otoku 22. listopada.
Bdjenje uoči Misijske nedjelje u Vođincima
Uoči ovogodišnje Misijske nedjelje u Vođincima je 22. listopada upriličeno misijsko bdjenje.
Župno hodočašće vjernika iz Vođinaca i Novih Mikanovaca Gospi od Utočišta u Aljmašu
Pedeset i dvoje vjernika iz Vođinaca i Novih Mikanovaca uz pratnju svog župnika Ante Šiška zaputilo se 22. listopada prema svetištu Gospe od Utočišta u Aljmaš.
Proslava sv. Ivana Pavla II. u Nadbiskupskom vikarijatu
Svetkovina sv. Ivana Pavla II. proslavljena je 22. listopada misnim slavljem u istoimenoj kapeli Nadbiskupskog vikarijata u Osijeku.
Hodočašće vjernika iz Slavonskog Broda u Fatimu
Četrdesetak vjernika iz Slavonskog Broda i nekoliko mjesta Hrvatske hodočastilo je od subote, 15. do subote 22. listopada u Fatimu.
Zahvalno hodočašće slavonskobrodske Župe Gospe Brze Pomoći
U povodu 65. obljetnice čašćenja Gospe Brze Pomoći u istoimenoj župi u Slavonskom Brodu, a u znak zahvale za sve milosti primljene po Gospinu zagovoru, 50-ak župljana hodočastilo je od 17. do 21. listopada u Italiju.
Požeškoj biskupiji vraćene matične knjige oduzete u vrijeme komunističke vladavine
U Dvorani sv. Lovre Biskupskog ordinarijata u Požegi, ministrica kulture i medija Republike Hrvatske Nina Obuljen Koržinek zajedno s požeškim biskupom Antunom Škvorčevićem prisustvovala je u petak 21. listopada potpisivanju dokumenata o povratu crkvenih matičnih knjiga oduzetih za vrijeme komunističke vladavine, koje su se nalazile u pet državnih arhiva.
Akcija Caritasa župa slavonskobrodskih dekata „Sto kubika toplih iskrica“
Caritas župa Slavonskobrodskih dekanata 21. godinu za redom u mjesecu listopadu pokreće akciju „Sto kubika toplih iskrica“ u kojoj se prikuplja novac za kupovinu drva siromašnim obiteljima iz župa spomenutih dekanata.
Treći molitveni susret ciklusa "Lectio divina" u Osijeku
Treći molitveno-biblijski susret unutar novoga ciklusa Lectio divina održan je 20. listopada u pastoralnim prostorima Nadbiskupskog vikarijata u Osijeku, u organizaciji Instituta za novu evangelizaciju "Sveti Ivan Pavao II.