Zavjetno hodočašće grada Samobora u Mariju Bistricu
Tradicionalno zavjetno hodočašće vjernika grada Samobora Majci Božjoj Bistričkoj održano je u srijedu 3. kolovoza u Mariji Bistrici.
Tradicionalno zavjetno hodočašće vjernika grada Samobora Majci Božjoj Bistričkoj održano je u srijedu 3. kolovoza u Mariji Bistrici.
Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke darovana je u ponedjeljak, 1. kolovoza, kompletna svečana narodna nošnja drevne samoborske Župe sv. Anastazije, tzv. „debelo rubje“, izrađeno od domaćeg samoborskog lana. Tog istog dana čudotvorni kip Majke Božje Bistričke obučen je u nošnju i tako svečano odjeven dočekat će hodočasnike iz samoborskog kraja.
Đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić predslavio je središnju misu u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u srijedu 13. srpnja, na blagdan Majke Božje Bistričke u crkvi na otvorenom bl. Alojzija Stepinca Mariji Bistrici.
Donosimo u cijelosti homiliju đakovačko-osječkog nadbiskupa i metropolita Đure Hranića s proslave blagdana Majke Božje Bistričke u srijedu 13. srpnja 2022. u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici.
U predvečerje blagdana Majke Božje Bistričke, 12. srpnja, u Mariji Bistrici održana je procesija svjetla od Hrvatskoga nacionalnog svetišta Majke Božje Bistričke do Vinskog Vrha.
Ministrica kulture i medija Nina Obuljen Koržinek posjetila je u nedjelju 26. lipnja Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici gdje je uspješno završen projekt konstrukcijske sanacije nakon potresa 2020. godine.
U Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici u subotu 5. ožujka održana je duhovna obnova za zaposlenike Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i volnotere župnih Caritasa Zagrebačke nadbiskupije.
Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke proslavit će u petak 3. prosinca 2021. pedesetu obljetnicu proglašenja nacionalnim svetištem.
Osmi nacionalni susret štovatelja Božjega milosrđa održao se u subotu 16. listopada u Hrvatskom nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke, a predvoditelj euharistijskoga slavlja bio je pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško.
"Blažena ti što povjerova" geslo je ovogodišnjega hodočašća vjernika Vrhbosanske nadbiskupije i Banjolučke biskupije koji su 9. listopada šesnaesti put hodočastili u Hrvatsko nacionalno marijansko svetište Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?