Generalni vikar predvodio misu zahvalnicu u splitskoj katedrali
Generalni vikar Splitsko-makarske nadbiskupije don Franjo-Frankopan Velić predvodio je Te Deum misu zahvalnicu na Staru godinu, 31. prosinca, u splitskoj katedrali Sv. Dujma.
Generalni vikar Splitsko-makarske nadbiskupije don Franjo-Frankopan Velić predvodio je Te Deum misu zahvalnicu na Staru godinu, 31. prosinca, u splitskoj katedrali Sv. Dujma.
Te Deum – misu zahvalnicu na kraju 2022. godine u osječkoj konkatedrali Sv. Petra i Pavla u subotu 31. prosinca predvodio je đakovačko-osječki pomoćni biskup Ivan Ćurić te je vjernike posebno potaknuo na zahvalu za preminulog papu emeritusa Benedikta XVI.
Misu zahvalnicu na završetku stare 2022. godine u subotu 31. prosinca u katedrali Gospe Velike u Dubrovniku predslavio je dubrovački biskup Roko Glasnović, a na kraju mise otpjevan je Te Deum. U zazivu molitve vjernika molilo se i za pokojnog papu emeritusa Benedikta XVI.
Večernju misu zahvalnicu u subotu 31. prosinca, posljednjega dana 2022. godine, u đakovačkoj katedrali predvodio je đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić koji je pozvao vjernike na zahvalnost za život, osobu, razne crkvene službe i pontifikat preminuloga pape emeritusa Benedikta XVI.
Riječki nadbiskup Mate Uzinić predvodio je u subotu 31. prosinca misu zahvalnicu u katedrali Sv. Vida u Rijeci i odao počast preminulom Benediktu XVI.
U proteklom tjednu diljem Đakovačko-osječke nadbiskupije slavljene su mise zahvalnice.
Pojedine župe Đakovačko-osječke nadbiskupije proslavile su u nedjelju, 23. listopada misu zahvalnicu za plodove zemlje i za sve druge od Boga primljene milosti.
Vjernici župe sv. Grgura velikog pape u Kaniži kod Slavonskog Broda sudjelovali u nedjelju 23. listopada na misi zahvalnici koju je predvodio njihov upravitelj župe vlč. Davor Tomić.
Vjernici Župe sv. Dominika Savija na Koloniji u Slavonskom Brodu ispunili su župnu crkvu sudjelujući na misi zahvalnici u nedjelju 16. listopada 2022., koju je predvodio njihov župnik Josip Matanović.
Mise zahvalnice za plodove zemlje tradicionalno se slave u župama Đakovačko-osječke nadbiskupije. Tako su u nedjelju, 9. listopada, mise zahvalnice proslavljene i u Vođincima, Punitovcima i Brodskom Varošu.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?