Istina je prava novost.

Idite, misionarite!

Predsjednik Vijeća HBK za misije krčki biskup Ivica Petanjak uputio je poruku za misijski mjesec listopad 2019.

Misijski križ novom misionaru don Luki Pranjiću

Tijekom euharistijskog slavlja u porečkoj katedrali u nedjelju 1. rujna u 19 sati don Luka Pranjić primit će misijski križ iz ruku porečkog i pulskog biskupa Dražena Kutleše, kao znak misijskog poslanja i službe koju će uskoro započeti u Ekvadoru.

Papa sudionicima Indonezijskoga misijskog kongresa: Kršćanin ide uvijek naprijed

Papa Franjo se ponovno osvrnuo na krštenje i na poslanje kršćana, u video-poruci koja je objavljena 1. kolovoza u Jakarti, u Indoneziji, tijekom otvaranja Nacionalnoga misijskog kongresa koji će završiti 4. kolovoza. Papa u poruci razmišlja o temi kongresa koja glasi „Kršten i poslan“, izvijestio je Vatican News.

O Izvanrednom misijskom mjesecu listopadu na mjesečnom svećeničkom susretu u Varaždinu

Svećenici Varaždinske biskupije predvođenim biskupom Josipom Mrzljakom i generalnim vikarom mons. Antunom Perčićem okupili su se u ponedjeljak 3. lipnja na redoviti mjesečni svećenički susret. O temi: „Mjesec svetih misija – listopad 2019. godine“ govorili su preč. Antun Štefan, nacionalni ravnatelj Papinskih misijskih djela u Republici Hrvatskoj i vlč. Dominik Vukalović, predstojnik Misijskog ureda Varaždinske biskupije.

Svjedočanstva o misijskom radu na Solomonskim Otocima

U Gradskoj knjižnici i čitaonici u Ogulinu priređeno je 17. travnja predavanje s. Jasne Plavac iz Družbe milosrdnica sv. Vinka Paulskog, koja je ujedno i medicinska sestra, o njenom misijskom djelovanju na Solomonskim Otocima.

Papa: Ustrajte u zauzetosti za dobro svih ljudi i zaštitu stvorenoga

Papa Franjo primio je 6, travnja u Vatikanu članove „Franjevačke misijske središnjice“ koji su došli u Rim povodom pedesete obljetnice te njemačke zaklade. Među dvadeset i petero osoba bio je i prvi ravnatelj o. Andreas Müller, te sadašnji ravnatelj o. Matthias Maier.  

Posjet fra Ivice Vrbića Misijskom centru Đakovačko-osječke nadbiskupije

Fra Ivica Vrbić, hrvatski kapucin koji djeluje u misiji Minero u Boliviji, na blagdan Gospe Ludske 11. veljače posjetio je Misijski centar Đakovačko-osječke nadbiskupije i u crkvi Srca Isusova, koja se nalazi u sklopu samostana Milosrdnih sestara Svetog Križa, pred mnoštvom vjernika posvjedočio o svom iskustvu širenja Radosne vijesti.

1 16 17 18 19