Uz molitvu, euharistijsko zajedništvo i bogat kulturno-duhovni program, u subotu 24. svibnja je u Gospiću svečano obilježena 25. obljetnica od osnutka Gospićko-senjske biskupije. Središnje slavlje započelo je svečanom procesijom ispred gospićke katedrale Navještenja Blažene Djevice Marije, koja se uputila prema biskupijskom parku - središnjem mjestu euharistijskog slavlja, javlja portal Radio Gospića.
Božićna poruka krčkog biskupa Petanjka
"Svjetlost je prije svega Božja oznaka, Božje svojstvo, Božja narav. On je svjetlost naprosto. Svjetlost je sinonim za sve ono što Bog jest u sebi: život, ljubav, vjernost, dobrota, milosrđe, praštanje, solidarnost, suosjećajnost, stvaralaštvo, snaga. To su poruke Božića, jer Bog je sve ono što je on u sebi i po svojoj naravi dolazeći k nama prenio na nas i dao nam svoga Duha, da sve ono što je on, možemo biti i mi", istaknuo je u božićnoj poruci biskup Petanjak.
Božićna poruka biskupa Dražena Kutleše
Ovog Božića, ako si dovoljno ponizan naći Isusa u skromnosti i neočekivanoj stvarnosti njegova rođenja, On ima dar za tebe, a to je mir i duševno ozdravljenje. Ali to je dar koji mogu prepoznati samo ponizni. To nije dar koji ćemo pronaći u oholosti vlastitog uspjeha i bogatstva. Ozdravljenje i punina milosti dolaze samo u poniznosti, istaknuo je u božićnoj poruci porečki i pulski biskup Dražen Kutleša.
Božićno primanje biskupa Križića za predstavnike vlasti
Tradicionalno božićno primanje gospićko-senjskog biskupa Zdenka Kržića za predstavnike vlasti s prostora Ličko-senjske i Karlovačke županije održano je u četvrtak 19. prosinca u biskupskom ordinarijatu u Gospiću. Biskup Križić je u svom obraćanju iznio inventuru najvažnijih događaja u protekloj godini, osvrnuvši se najvažnije događaje u Crkvi u Hrvatskoj, u Gospićko-senjskoj biskupiji, suradnju s institucijama, karitativno djelovanje Crkve, obilježavanje 20. obljetnice biskupije naredne godine te projekte biskupije.
Predstavljena božićna poruka nadbiskupa Devčića
U franjevačkom samostanu na Trsatu u četvrtak 19. prosinca predstavljena je božićna poruka i čestitka riječkog nadbiskupa Ivana Devčića „Kulturno ozračje u kojem se dogodilo Isusovo rođenje kao izazov za nas“, te najavljen svečani koncert „Božić je judi“, koji će se ove godine, osim Rijeke, prvi put održati u Zagrebu.
Predstavljena božićna poruka riječkog nadbiskupa Ivana Devčića
U franjevačkom samostanu na Trsatu predstavljena je u četvrtak 19. prosinca božićna poruka i čestitka riječkog nadbiskupa i metropolita mons. dr. Ivana Devčića „Kulturno ozračje u kojem se dogodilo Isusovo rođenje kao izazov za nas“, te najavljen svečani koncert „Božić je judi“ koji će se ove godine, osim u Rijeci, prvi puta održati i u Zagrebu.
Božićna čestitka biskupa Križića iseljenicima
Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić u božićnoj čestitki iseljenicima zaželio im je da Božić i Novu godinu dočekaju u radosti svoje nutrine i svoga doma te da ne zaborave božićne običaje kraja iz koga su došli.
Božićna poruka gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića - 2019.
„Ne smijemo dopustiti da nam Božić prođe samo u jelu i piću, u zabavama i plesu, nego zastanimo malo u šutnji pred velikim otajstvom rođenja Sina Božjega, da nađemo nešto vremena za molitvu i meditaciju jer će nam kroz to Bog otkriti puno toga što se odnosi i na naš život, na našu prošlost, sadašnjosti i budućnosti“, potaknuo je biskup Križić u božićnoj poruci vjernicima svoje biskupije.
Božićno čestitanje kod biskupa Petanjka u znaku sluge Božjega biskupa Antuna Mahnića
Božićno čestitanje koje krčki biskup Ivica Petanjak tradicionalno upriličuje u biskupskom dvoru u Krku i ove je godine, u srijedu 18. prosinca, okupilo svećenike, redovnike i redovnice, vjeroučitelje te predstavnike civilnih vlasti i javnih ustanova s ovoga područja.
Karitativne djelatnosti u Riječkoj nadbiskupiji
U dvorani Caritasa Riječke nadbiskupije 17. prosinca na konferenciji za novinare okupile su se voditeljice 7 karitativnih ustanova koje djeluju na području Riječke nadbiskupije.
Primanje novih ministranata u župi Donji Lapac
U župi Sv. Ivana Pavla II. u Donjem Lapcu na župnom euharistijskom slavlju na treću nedjelju došašća 15. prosinca župnik vlč. Dino Rupčić u ministrantsku je službu uveo Franju Kristića, učenika drugog razreda i Mihaelu Jurešić učenicu šestog razreda osnovne škole Donji Lapac.